Однією з ключових завдань української влади є проведення переговорів з реструктуризації частини зовнішньої заборгованості в обсязі 23 млрд дол, яка є тягарем для бюджету і економіки в цілому. Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна" прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
"Основне, що потрібно зробити - це реструктуризувати значний обсяг заборгованості, який у нас зараз ліг важким тягарем на українську економіку. 23 мільярди доларів повинні бути реструктуризовані", - сказав глава уряду.
"Ви розумієте, як йдуть переговори з кредиторами. Кредитори хочуть отримати більше. А я хочу заплатити менше. І ми будемо вести з ними цю дискусію, тому що я буду відстоювати національні інтереси української держави", - запевнив Яценюк.
Прем'єр зазначив, що зараз Україна переживає непрості часи і знаходиться в найскладніших умовах. Зовнішній борг України складає на даний момент близько 68 млрд дол.
Він додав, що Міжнародний валютний фонд, країни-члени Великої сімки, Європейського Союзу, "які дають Україні мільярди доларів кредитів", кажуть, що в країні пішов дуже активний темп проведення складних, але правильних реформ.
"Ми в складних умовах, і в цих складних умовах ми будемо виконувати нашу спільну програму з Міжнародним валютним фондом, знімати тягар з української економіки і створюючи передумови для зростання економіки. А таке зростання буде, якщо ми виконаємо програму, 2016 рік - це перший рік росту. Саме тому ми й підписали програму з МВФ. Саме тому нам дали гроші. Саме тому і сьогодні Україна має на казначейському рахунку близько 30 мільярдів гривень порівняно зі 100 тисячами, які були в минулому році", - підкреслив Яценюк.
Загальний обсяг зовнішнього державного боргу України становить 70 млрд дол. Реструктуризація боргів є однією з вимог ключового кредитора країни - Міжнародного валютного фонду, мета якого - досягнення необхідного співвідношення між обсягом держборгу і ВВП на рівні не більше 71%.
Раніше повідомлялося, що Росія не згодна на реструктуризацію боргу України в 3 млрд дол.