Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував вивести всі державні компанії з-під управління міністерств та створити на їх базі сім держхолдингів.
"У нас є ще одне геніальне рішення, яке міністр інфраструктури (Андрій Пивоварський) вносить в рамках нашої реформи в цілому корпоративного сектора і всіх державних компаній... У новій структурі Кабінету міністрів я буду пропонувати членам уряду вивести всі державні компанії з-під управління міністерств і міністрів. Міністр не повинен управляти власністю, міністр повинен визначати державну політику", - сказав прем'єр, відкриваючи засідання Кабінету міністрів.
Яценюк заявив, що ці держкомпанії повинні сформувати сім державних холдингів, які будуть управлятися незалежними директорами після призначення на відкритому конкурсі за участі міжнародних партнерів.
"Це одна з ключових реформ в системі управління державною власністю", - сказав Яценюк, назвавши зразковою реформою корпоратизацію "Укразалізниці".
12 листопада Верховна Рада попередньо схвалила створення наглядових рад на державних підприємствах, до складу яких можуть бути включені і незалежні директори. Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, представляючи законопроект у Раді, відзначив високий рівень корупції на держпідприємствах, непрозорість їх роботи і відсутність звітності про результати їх діяльності: "На держпідприємства не вплинули ні революції, ні війни, вони все так само викачують гроші".
У жовтні глава Фонду державного майна Ігор Білоус в інтерв'ю ZN.UA сказав, що в українських міністерств і відомств необхідно забрати підприємства, якими вони не повинні керувати. "Якщо всі ці підприємства взяти за сто відсотків, то з них добрих 80 повинні піти в приватні руки", - сказав Білоус. У держвласності він запропонував залишити "атомну енергетику, залізницю, критичну інфраструктуру, космос, воєнку".