Після дворічної підготовки WWF та Ecofys випустили "Енергетичний звіт" (The Energy Report), який дає глобальний аналіз енергетичної проблеми, бере до уваги світові енергетичні потреби і показує можливість забезпечити необхідною і безпечною енергією всіх людей планети.
У звіті сказано, що зараз 1,5 мільярда людей не мають доступу до сучасного енергопостачання, і ця проблема повинна бути вирішена якомога скоріше. У той же час, людям необхідно змінити підхід до споживання енергії, вважають у WWF.
"Якщо ми продовжимо покладатися на викопне паливо, перед нами постане майбутнє, в якому дедалі більше буде зростати стурбованість щодо вартості енергії, енергетичної безпеки і впливів зміни клімату", - упевнений генеральний директор WWF Джим Ліп.
"Енергетичний звіт" демонструє, що через чотири десятиліття люди зможуть жити у світі зі стабільною економікою і бути забезпеченими чистою, дешевою та відновлювальною енергією.
Згідно з документом, ключовою складовою буде енергоефективність у будівництві, транспорті та промисловості, а також отримання енергії з поновлюваних джерел, яка буде постачатися через "розумні" (модернізовані) електромережі.
Згідно зі сценарієм Ecofys, у 2050 році світові потреби в енергії зменшаться на 15% у порівнянні з 2005 роком, незважаючи на зростання населення світу, промислову потужність, перевезення вантажів і подорожі, до того ж, енергія буде доступною навіть для тих, хто зараз не має доступу до неї. Світ більше не буде покладатися на вугілля і атомну енергетику, у той час як міжнародні норми і співробітництво обмежать потенційну шкоду для навколишнього середовища від виробництва біопалива та розвитку гідроенергетики.
Для постачання надійної, чистої і дешевої енергії у необхідній кількості необхідно буде всесвітнє зусилля - щось на зразок об'єднаної відповіді на світову фінансову кризу. Але на довгострокову перспективу переваги будуть значно більшими: до 2040 року економія від зниження енергоємності буде дорівнювати загальній сумі інвестицій у поновлювані джерела енергії та енергоефективність, а до 2050 року вигода від впровадження цього сценарію - у порівнянні зі сценарієм "звичайного розвитку" (Busіness as usual ) - складе близько 4 трильйонів євро, і це тільки за рахунок менших витрат на виробництво енергії.
Серед інших переваг - економія від уникнення конфліктів енергетичної безпеки, нафтових плям і перерв у постачанні викопного палива, якого стає все менше і менше, з усе більш і більш проблемних з точки зору політики чи навколишнього середовища регіонів.
Сценарій "Енергетичного звіту" передбачає зниження викидів вуглекислого газу від світового енергетичного сектора на 80% до 2050 року - що дає з високим ступенем ймовірності впевненість у тому, що середньосвітова температура не зросте більш ніж на 2 градуси Цельсія - поріг, за яким наслідки зміни клімату стануть катастрофічними.
За матеріалами прес-служби WWF International