WikiLeaks опублікував список критично важливих для США об'єктів
Сайт WikiLeaks опублікував список об'єктів, які Сполучені Штати вважають критично важливими для своєї безпеки. Згідно з новим витоком інформації, у лютому 2009 року Державний департамент США запросив у всіх американських дипломатичних місій відомості про ті об'єкти, втрата яких серйозно позначиться на охороні здоров'я, а також на економічній і національній безпеці Америки.
Сайт WikiLeaks опублікував список об'єктів, які Сполучені Штати вважають критично важливими для своєї безпеки. Згідно з новим витоком інформації, у лютому 2009 року Державний департамент США запросив у всіх американських дипломатичних місій відомості про ті об'єкти, втрата яких серйозно позначиться на охороні здоров'я, а також на економічній і національній безпеці Америки.До списку включені газо-і нафтопроводи, системи комунікації та зв'язку, а також великі транспортні вузли. У списку значаться також і деякі британські та російські об'єкти. Визначення того, що таке американська безпека, згідно з інформацією WikiLeaks, є всеосяжним.
Серед інших важливих об'єктів перераховані шахта з видобутку кобальту в Конго, завод із виробництва зміїної протиотрути в Австралії та інсуліновий завод у Данії.
У Британії такі об'єкти знаходяться всюди - від Шотландії до Корнуолла. Серед них - місця розташування супутникових комунікаційних систем та місце проходження трансатлантичного комунікаційного кабелю.
Окрім цього, для США важливі деякі заводи британської оборонної компанії BAE Systems і завод в Единбурзі, який обслуговує атомні підводні човни.
Географічне охоплення документа вражає. Деяким об'єктам додано винятковий ступінь важливості. Так, контрольований російським «Газпромом» газопровід, за яким з Ямало-Ненецького автономного округу йдуть поставки газу до Західної Європи, названий «найважливішим газовим об'єктом у світі».
Деяким фармацевтичним заводам, а також заводам, що виробляють препарати на основі крові, надається важливе значення через їхні місця у міжнародній мережі постачань.
У багатьох випадках телеграми містять лише назву міст, де знаходяться об'єкти, але не їхні конкретні адреси.
У телеграмах також немає інформації про заходи безпеки, що вжиті на цих об'єктах.