UA / RU
Підтримати ZN.ua

Westinghouse може погодитися збудувати завод в Україні, але не за свої гроші

У компанії радять Україні спочатку знайти інвесторів, і лише потім запрошувати до участі у будівництві заводу ядерного палива.

У американсько-японської компанії Westinghouse поки не має планів щодо будівництва нових заводів із виробництва ядерного палива, зокрема, в Україні, про що на початку серпня заявив міністр енергетики Володимир Насалик.

Разом з тим, у компанії підтверджують готовність розглянути свою участь у подібному проекті. Втім, зробити це у Westinghouse погодяться лише за умови, що Київ самостійно знайде фінансування для проекту.

"На даний момент у світі можна спостерігати надлишок потужностей із виробництва ядерного палива, тому будівництво нової фабрики не принесе значних економічних переваг для країни. Втім, якщо країна вирішить зробити подібну інвестицію, Westinghouse розгляне можливість своєї участі у проекті" - йдеться в коментарі віце-президента та керуючого директора компанії у Північній та Східній Європі Азіза Даґа у відповідь на запит Deutsche Welle.

У самому Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України підтвердили наміри у майбутньому розпочати виробництво палива для вітчизняних АЕС на українській території. Задля цього відомство розробило "проект концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки". Це, на думку чиновників, має стати "системним рішенням", аби вирішити політичні ризики, пов'язані із монопольним постачальником палива.

У Міненерго також зазначили, що поки що українською стороною лише "проводяться переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення даного проекту".

Разом з тим, співпраця між Westinghouse та Україною загалом розвивається успішно, констатують оглядачі. Американські ЗМІ, зокрема, журнал Forbes, на початку серпня повідомили про плани компанії наступного року розширити постачання ядерного палива на шість українських реакторів замість нинішніх трьох.

У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робіт з збільшенню на 8-10% потужності діючих енергоблоків АЕС.

Нагадаємо, що в кінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області.