Про це свідчать результати опитування Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ та Державного агентства земельних ресурсів.
Інші розпорядилися таким чином: здали її в оренду 80,4% опитаних, приєднали до особистого господарства і обробляють самостійно - 11,9%, нічого не робили та не обробляють землю - 3,8%, створили фермерське господарство - 1,4%, подарували - 1,3%, обміняли - 0,5%.
Найчастіше в особистій власності селянина є один земельний пай (у 69,9% респондентів) або два земельні паї (у 18,8%). Мінімальний розмір паю становить 0,6 гектара, середній - 3,9, максимальний - 87 гектарів.
У середньому термін оренди землі у приватних осіб становить 8,7 року (мінімальний - один рік, максимальний - 49 років). Готівкою отримує орендну плату всього третина респондентів, кожен п’ятий вказує на комбіновану систему орендної плати - натурою та грішми, половина отримує орендну плату натурою.
Вказали, що отримали державний акт на земельний пай, 84,6% опитаних, не мають документа, який засвідчує право власності на землю, - 6,3%.
Нагадаємо, що в Україні набули прав о на земельну частку (пай) 6,9 млн громадян.
Опитування проводилось з квітня по червень 2011 року Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ спільно з Державним агентством земельних ресурсів. Всього було опитано 1600 селян, крім того – 1200 фермерів та 800 керівників сільгосппідприємств.