UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вугільні держпідприємства збільшили збитки на сотні мільйонів гривень

За підсумками першого півріччя вугільні держпідприємства отримали понад 576 млн грн збитків.

Найбільші державні вугільні підприємства, які підпорядковуються Міненерго, отримали за підсумками півріччя 2021 року понад 576 млн грн збитків. Оскільки підприємства не мають прибутку, то очевидно, що є борги із зарплати, перебої з матеріалами тощо. Про збитки свідчать фінансові звіти держпідприємств, які оприлюднив проект Марлін.

Зокрема збитки отримали: "Торєцьквугілля" (Донецька область) - 214,9 млн грн; "Львіввугілля" – 204,2 млн грн; "Лисичанськвугілля" (Луганська область) - 103,7 млн ​​грн; "Волиньвугілля" - 53,8 млн грн.

Однак на деяких підприємствах спостерігається покращення ситуації: "За аналогічний період минулого року три підприємства взагалі відзвітували про збиток на суму 1 млрд грн. Тоді як тільки ДП "Львіввугілля" отримало за шість місяців 2020 року прибуток у сумі 213 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Згідно з пояснювальними записками підприємств, з початку 2021 року на підприємстві "Торецьквугілля" не вистачає матеріалів для провадження господарської діяльності. Головною причиною збитку на "Лисичанськвугілля" назвали припинення електропостачання та відсутність коштів на ремонт та придбання необхідних матеріалів.

На трьох підприємствах ("Львіввугілля", "Лисичанськвугілля", "Волиньвугілля") замість директорів керують виконуючі обов'язки.

При цьому "Львіввугілля" та "Волиньвугілля" віднесено урядом до підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Читайте також: "Нафтогаз" просить у Кабміну гроші, щоб покрити збитки

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що у листопаді планується збільшити постачання українського вугілля на теплові електростанції.

Повідомлялося, що Україна сьогодні потребує імпортного вугілля. Українські порти днями мають прийняти п'ять суден із вугіллям із США загалом близько 280 тис. тонн. П'ять кораблів пливуть: чотири – для ГТЕК та один – для державної «Центренерго».

Нагадаємо, що РФ зупинила транзит вугілля, яке прямувало в Україну з Казахстану. У країні-імпортері заявили, що обмеження на транзит вугілля для України через Росію   пов'язане з інфраструктурними проблемами в останній країні .

У Міністерстві інфраструктурного розвитку Казахстану заявили, що обмеження транзиту вугілля для України через Росію пов'язані з проблемами інфраструктури в останній країні.