UA / RU
Підтримати ZN.ua

Втеча банків від Brexit обійдеться Британії в понад 80 мільярдів доларів – Bloomberg

Видання пише, що це стане справжнім головним болем для Геммонда.

Банки почнуть переносити свої операції за межі 3 наприкінці цього року, а також на початку наступного через страх перед жорстким виходом країни з Євросоюзу.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Ентоні Брауна - виконавчого директора групи BBA, яка займається лобіюванням банків. За його словами, "тремтяча рука банкірів вже над кнопкою "переїзд".

"Багато менших банків планують почати переводити операції ще до Різдва. Великі банки почнуть цей процес в першому кварталі наступного року", - зауважив лобіст.

Не називаючи конкретні назви банків, Браун сказав, що вони не можуть чекати до останньої хвилин і повинні "готуватися до найгіршого", особливо тому що "політичні і громадські дебати ведуть нас у неправильному напрямку".

Видання пише, що якщо банкіри підуть з Великобританії, це стане справжнім головним болем для канцлера скарбниці Філіпа Геммонда, який тільки-но планував ослабити бюджет, щоб підтримати економіку. На кону 81 мільярд доларів податків, які в 2014-2015 році заплатив фінансовий сектор. Це дорівнює 11% від всіх податків і фактично всьому військовому бюджету Великобританії.

На думку головного європейського економіста HSBC Holdings Plc Саймона Уеллса, вихід банків з Великобританії скоротить також податкові надходження в бюджет від мільйона працівників банківської сфери, які до цього часу мали великі зарплати.

Раніше глава Євроради Дональд Туск заявляв, що переговори про Brexit почнуться не раніше березня 2017 року.

"Жорсткий" сценарій Brexit передбачає вихід Великобританії не тільки з ЄС, але і з європейської зони вільної торгівлі. При м'якому сценарії Brexit - доступ до єдиного ринку буде збережений на умовах, більшою чи меншою мірою близьких до нинішніх.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.