Офіційне встановлення газового лічильника в столиці коштує від 1200 до 1800 грн, в середньому - 1500 грн. Якщо сім'я в результаті встановлення лічильника буде економити половину газу, тобто 120 грн на рік, то витрати окупляться через 10-15 років. Але це оптимістична економія. Більш реально взяти 25%, тоді термін окупності збільшиться вдвічі - до 20-30 років, пише в своїй статті для ZN.UA директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.
Автор зазначає, що в містах, забудованих переважно багатоповерхівками, частка сплати за газ у сумі комунальних платежів - мінімальна. У Києві, де 10,5 тис. багатоквартирних будинків і 22 тис. будинків приватного сектора (переважно з газовим опаленням), вона становить в опалювальний сезон 9,7%, а влітку падає до 5%.
«Питання - наскільки актуальне встановлення лічильника на таку, скажімо прямо, недорогу послугу? Відповідь отримаємо від президента, у якого закон перебуває зараз на підписі. Особисто я бачу в цьому законі інтереси продавців приладів обліку та власників облгазів. Встановити 5 млн 284 тис. лічильників по 1,5 тис. грн кожний - дуже солодкий шматочок вартістю в 1 млрд дол ", - підкреслює директор «Інституту міста».
На його думку, почати реалізацію положень Програми реформ ЖКГ варто було б з встановлення лічильників на тепло і гарячу воду, які в столиці вже близько 10 років «припадають пилом» на складах «Київенерго».
«Куплені за кредит Світового банку, вони, природно, не потрібні самому «Київенерго» (як списувати втрати, якщо на кожному будинку буде стояти лічильник?!). Останнім часом у кулуарах міської влади посилено циркулюють чутки про те, що ці лічильники «застаріли» і стали «непридатні» до використання. Хоча справедливості заради повідомляю, що заступник голови КМДА Олександр Мазурчак пропонує ці лічильники мешканцям, якщо встановлені вони будуть за їх рахунок, - приблизно по 20 тис. грн на будинок», - пише автор.
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олександра Сергієнка «Млинці і ластівки житлово-комунальних реформ».