UA / RU
Підтримати ZN.ua

Встановлення генераторів електроенергії: українці помітили проблеми раніше влади, зареєстровано петицію

Бізнес має працювати й під час планових або аварійних відключень електроенергії. Але подбати про умови має влада.

Кияни вимагають у столичної влади унормувати порядок користування генераторами електроенергії. Зареєстровано петицію, в якій вказується на необхідність ухвалити відповідні правила.

"Безперечно бізнес має працювати й під час планових або аварійних відключень електроенергії. Разом з тим, звук працюючого генератора, виставленого просто на тротуар поруч з зупинкою громадського транспорту або у двір житлових будинків, створює надто високий рівень шуму", - йдеться в документі.

Також, зауважує автор петиції, звук працюючого генератора може сприйматися як звук "іранського мопеда" під час повітряної тривоги. Все це негативно позначається на психоемоційному стані мешканців міста та може стати причиною серцевого нападу.

З огляду на ці аргументи, у петиції пропонується:

Нагадаємо, попит на генератори в Україні зріс вдесятеро за місяць. Про це йдеться в даних ритейлера Епіцентр. Найпопулярнішими серед споживачів були бензинові генератори, частка яких у структурі продажу складала майже 82%. Дизельні генератори купували 11% споживачів.

Встановлення генераторів у багатоквартирних будинках має низку обмежень та ризиків і не завжди безпечне для мешканців. Проте, такі обмеження обгрунтовуються скоріше правилами здорового глузду, ніж нормами законодавства. І якщо для роботу котла (чи груби) необхідно дотримуватися умов ДСТУ, то до генераторів можна пристосувати хіба що правила пожежної безпеки та інші подібні правила. Що потрібно знати при встановленні генераторів, пише у своєму матеріалі для ZN.UA "Зима під час війни: чи можна чимось замінити опалення у квартирі" директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.