UA / RU
Підтримати ZN.ua

Всесвітній економічний форум зафіксував нову глобальну проблему

Великі компанії почали відчувати дефіцит кваліфікованих кадрів.

Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі повідомив про появу нової глобальної проблеми: компанії все частіше стикаються з труднощами при пошуку працівників на посади, що вимагають високої кваліфікації. Це стало наслідком бурхливого розвитку технологій, повідомляється на сайті економічного форуму, де опубліковано ТОП-10 країн з такою проблемою.

На першому місці – Японія, де кадрова проблема торкнулася 81% компаній. У топ-3 також входять Індія (64%) і Бразилія (63%).

Серед європейських країн така проблема найбільш гостра в Греції (42%), Німеччини (40%) та Італії (44%).

У той же час у Франції ця проблема актуальна для 21% компаній, у Великобританії – 12%, а для Іспанії, де найвищий рівень безробіття в ЄС – всього 3%.

ВЕФ зазначає, що до 2020 року більше третини навичок, які важливі для сучасних працівників, будуть не зовсім актуальними.

У січні 2017 року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав директор ініціативи електронної економіки Массачусетського технологічного університету Ерік Бринйолфссон теж висловив думку, що проблема технологічної революції перебільшена. На його думку, машини дійсно можуть відібрати роботу в людей. Але це не відбудеться швидко і в найближчому майбутньому.

Більше про вплив технологій на життя суспільства читайте в статті Олени Михайленко і Тода Блейона "Постіндустріальна освіта: куди йдемо?" для DT.UA.