Всесвітній банк відклав виділення Україні першого траншу кредиту на $350 млн.
Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.
Він нагадав, що рішення про виділення коштів Україні було схвалено ще в кінці червня, однак кошти досі не надійшли.
"Ми їх очікуємо. Ми 1 вересня провели найбільшу виплату $2 млрд і зробили це самостійно без фінансової підтримки від міжнародних партнерів, на яку розраховували. Ми готові до різних сценаріїв, але розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів", - сказав він.
Водночас Марченко розраховує, що Україна все ж отримає перший транш із загального кредиту в $700 млн ще до кінця року.
Міністр також уточнив, що Україна спочатку сподівалася залучити більший кредит від Світового банку.
"У першу чергу ми говорили про $1 млрд через DPL, але в зв'язку з суттєвим навантаженням на бюджет Світового банку через великої кількості запитів від всіх країн-членів, ця сума була зменшена до $700 млн і окремий проект соціальної підтримки, який ми зараз фіналізуємо. Ми сподіваємося отримати всі ці кошти в цьому році, оскільки це запорука своєчасного фінансування накопичених витрат", - пояснив міністр.
Відзначимо, що Україна мотивувала залучення кредиту Світового банку необхідністю фінансувати ключові реформи.
Нагадаємо, раніше також стало відомо, що Міжнародний валютний фонд продовжить співпрацю з Україною в рамках програми stand-by, але поки невідомо, коли чекати наступного траншу кредиту.
Зокрема, серед умов для отримання Україною грошей від фонду - завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі і т.п.
Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що Україна в 2020 році розраховує отримати фінансову допомогу від МВФ, Світового банку та від ЄС, але за новою програмою макрофінансової допомоги. Тобто сума запланованих кредитів більш 3,3 млрд доларів.
Раніше повідомлялося, що, за оцінками Міжнародного валютного фонду, економіка України зможе відновитися від кризи, викликаного пандемією коронавируса COVID-19, і досягти показників 2019 року в 2023-2024 роках.