UA / RU
Підтримати ZN.ua

Всередині НАБУ намагаються змінити правила: як це заважатиме роботі детективів та слідчих

Роботу детективів слід захистити від можливого впливу керівників. 

Від початку року в Національному антикорупційному бюро України триває масштабна реорганізація. Про дві основні проблеми, що з нею пов’язані, пише керівниця юридичного відділу громадської організації «Центр протидії корупції» Олена Щербан в статті «Хто керує детективами в новій структурі НАБУ та що з цим не так?» на сайті ZN.UA.

Читайте також: У ВРУ з’явились законопроєкти щодо фінансування ВККС, які можуть створити новий «головний біль» НАБУ та НАЗК

Суть реорганізації — замість єдиного Головного підрозділу детективів (ГПД) у НАБУ з’являються відразу чотири окремі. А детективів напряму нібито має координувати адміністративне керівництво бюро. За законом директор НАБУ та його заступники  — адміністративні керівники. Тобто керувати напряму ходом розслідування вони не повинні, бо це має гарантувати незалежність роботи слідства.

А керувати детективами чи слідчими в органі правопорядку згідно з Кримінально-процесуальним кодексом має:

У такому випадку якщо від першого заступника чи навіть директора бюро з’являються вказівки щодо конкретних слідчих дій, детективи навіть не повинні їх виконувати. За законом адміністративне керівництво узагалі не має знати жодних деталей справ, адже не повинне мати доступу до матеріалів справи.

Раніше ми писали про те, що НАБУ опубліковало інформацію про свою структуру. Для координації розслідувань та кращої комунікації із заявниками у регіонах НАБУ має територіальні управління (ТУ).