UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВР ухвалила "досить неякісний" законопроект про "митний безвіз", його доопрацьовуватимуть

Проект буде значно доопрацьовуватися до другого читання разом з бізнес-асоціаціями. 

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт №7420 про "митний безвіз" та приєднання до системи NCTS (процедура спільного транзиту). "За" віддали голоси 269 народних депутатів.

Законопроєкт вносить зміни до Митного кодексу щодо виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Пропонується, зокрема, уніфікувати передбачені Митним кодексом правила щодо отримання статусу фінансового гаранта, забезпечення сплати митних платежів, отримання авторизації на застосування спрощень "загальна гарантія", "загальна гарантія зі зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50%" та аналогічним зменшенням на 70%, "звільнення від гарантії" з вимогами, визначеними Конвенцією про процедуру спільного транзиту від 1987 року.

Також передбачається дозволити користуватися спрощеннями під час здійснення митних формальностей усім надійним підприємствам, а не тільки авторизованим економічним операторам, визначивши перелік умов надання авторизації для застосування окремого спрощення.

Крім того, Кабмін хоче удосконалити процедуру розгляду скарг платників податків в адміністративному порядку, зокрема визначити підвідомчість розгляду скарг, запровадити можливість подання скарги в електронній формі, регламентувати права особи, яка подала скаргу, та процедури розгляду і прийняття рішень за результатами розгляду скарг.

Водночас Комітет має підготувати його до другого читання "з урахуванням пропозицій і поправок суб'єктів права законодавчої ініціативи". Як пояснив у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк, урядовий законопроєкт поки підготовлено неякісно.

"Відверто говорячи, законопроєкт підготовлений достатньо неякісно, тому буде значно доопрацьовуватися разом з бізнес-асоціаціями до другого читання", - написав він.

Нагадаємо, ще до війни прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував п’ять безвізів з ЄС - промисловий безвіз, енергетичний безвіз, митний, цифровий та транспортний.

"Ми маємо високий ступінь готовності приєднання до митної системи ЄС. Україна на національному рівні вже використовує нову транзитну систему NCTS. У перспективі приєднання до міжнародної системи дозволить обмінюватися митними даними в режимі реального часу та контролювати товари на кожному етапі перевезення. Це важливий крок у напрямку детінізації та боротьби зі зловживаннями на митниці", — розповідав глава Уряду.