Основні побоювання інвесторів, пов'язані з перемогою Володимира Зеленського та його команди на президентських і парламентських виборах, розвіялися, крім можливого впливу бізнесмена Ігоря Коломойського, таку думку висловив президент Європейської бізнес асоціації (ЄБА), глава інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала на зустрічі асоціації "Глобальний огляд економіки України".
"На жаль, він сьогодні найбільший негативний фактор, який фокусує на собі багато уваги, починаючи з його заяви кінця травня Financial Times, що Україні треба оголосити дефолт", - заявив Томаш Фіала, відповідаючи на питання виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев'янко про вплив Коломойського на зростання України.
Голова Dragon Capital вказав, що Коломойський аргументував свої слова про дефолт, що спричинили падіння вартості українських паперів, неправильними цифрами, зокрема рівнем держборгу до ВВП. Насправді, сьогодні держборг до ВВП впав до 53%, нерезиденти з початку року вклали $ 3,5 млрд у внутрішні держоблігації, а ставки по українських держпаперах і паперах українських держкомпаній опустилися до найнижчого за 10 років рівня. Негатив від дефолту в нинішній ситуації в десятки разів перевищить позитив, підкреслив Фіала.
За його словами, ринок також негативно відреагував і на статтю, що вийшла минулого тижня у FT з посиланням на прем'єра-міністра України Олексія Гончарука про можливий компроміс з екс-акціонерами Приватбанку, серед яких Коломойський.
Голова Dragon Capital вказав, що залякування реформаторів, успіх у денаціоналізації Приватбанку і наступ на незалежність НБУ і згодом будуть негативно сприйняті інвесторами.
У той же час Фіала відзначив, що два інших побоювання, які були півроку тому – зміна геополітичного вектора і недосвідченість нової команди – не виправдалися.
"Україна продовжує рухатися на Захід. Що стосується команди, яку пан Зеленський привів, то, я думаю, що вона краще, ніж те, що коли-небудь було в Україні до цього, і краще, ніж могло бути при будь-якому іншому результаті виборів", - сказав президент ЄБА.
Повідомлялося, що Господарський суд Києва 24 вересня планує розпочати розгляд по суті позову екс-акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном та особами, які є екс-акціонерами.