Для порівняння, у січні 2010 року про дефолт оголосили одразу 8 рейтингованих Moody's компаній, а у середньому за минулий рік реєструвалося 5 відмов виконувати зобов'язання на місяць.
Частка дефолтів компаній зі спекулятивними рейтингами відносно загального числа рейтингованих компаній знижується у міру відновлення світової економіки і кредитування.
Середній рівень дефолтів по всьому світу за 12 місяців до 31 січня опустився до 2,8% з 3,2% у грудні. За 12 місяців до кінця січня 2010 року цей показник склав 12,6%, а пікове значення було зафіксовано в листопаді 2009 року - 13,6%.
«Ми продовжуємо очікувати стабільно низьких рівнів дефолту у найближчому майбутньому», - заявив директор досліджень кредитної політики Moody's Альберт Метц.
Вартість залучення фінансування для емітентів зі «сміттєвими» рейтингами («Саа» і нижче) за минулий рік зменшилася майже вдвічі, відзначила аналітик Societe Generale Сукі Манн.
На найближчий рік Moody's прогнозує рівень дефолту серед американських емітентів зі «сміттєвими» рейтингами 1,7%, а для аналогічних європейських компаній - 1,1%. Найбільш високі показники дефолтів будуть спостерігатися в готельному, гральному, туристичному бізнесі у США, а також у рекламному, друкарському та видавничому секторах в Європі, стверджують аналітики компанії.
Нагадаємо, спеціальна американська комісія з розслідування причин фінансової кризи дійшла до висновку, що прямим винуватцем світової фінансової кризи стала федеральна резервна система США.
За матеріалами Інтерфакс-Україна