UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вперше за 5 років НБУ зведе рахунок платіжного балансу з профіцитом

Формуванню профіциту сприяло значне скорочення імпорту та закриття кордонів для подорожей.

Сьогодні, 23 липня, НБУ істотно поліпшив прогноз поточного рахунку на 2020 рік - з нульового дефіциту (за старою методологією - дефіциту 1,7% ВВП у квітневому прогнозі) до профіциту на рівні 4,4% ВВП.

Про це на брифінгу заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

"Формування профіциту поточного рахунку сприятиме значне скорочення імпорту через падіння попиту на товари довгострокового призначення, закриття кордонів для подорожей, а також низькі ціни на енергоносії", - заявив Шевченко.

Читайте також: Глава НБУ Шевченко провів свою першу зустріч з представниками МВФ

Глава НБУ також уточнив фактори, що безпосередньо вплинули на профіцит рахунку.

"Завдяки збереженню в світі стабільного попиту на продовольство негативні наслідки пандемії для експорту очікуються більш слабкими, ніж для імпорту. Крім цього, обсяг переказів від трудових мігрантів в Україну буде вище, ніж очікувалося", - сказав Шевченко.

У НБУ прогнозують, що в наступні роки поточний рахунок знову буде дефіцитним внаслідок реалізації відкладеного споживчого та інвестиційного попиту, а також очікуваного зниження транзиту газу.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України, крім зростання міжнародних резервів, очікує поступового зростання інфляції до 4,7% за підсумками 2020 року.

Нагадаємо, НБУ поліпшив прогноз зростання міжнародних резервів у 2020 році з $25,3 млрд до $29,8 млрд. В порівнянні з квітневому макропрогноз був на рівні $27,2 млрд.

Також правління Нацбанку залишило прогноз облікової ставки на 2020 рік з 7% до 6% річних з наступним її збільшенням у 2021 році до 6,5%. Попереднє зниження облікової ставки ще не повністю відбилося на вартості ресурсів на фінансових ринках.