UA / RU
Підтримати ZN.ua

VP Capital білоруського бізнесмена Прокопени відкликала з НБУ заявку на купівлю "Сбербанку"

В компанії вирішили сконцентруватися на інших інвестиціях і проектах.

Компанія білоруського бізнесмена Віктора Прокопени VP Capital відкликала з Нацбанку України заявку на купівлю "дочки" російського "Сбербанку" - ПАТ "Сбербанк", повідомляє "Інтерфакс-Захід" з посиланням на компанію.

"Ми прийняли рішення відкликати з НБУ заявку на покупку українського ПАТ "Сбербанк" для того, щоб сконцентруватися на інших запланованих інвестиціях та проектах, над якими ми працюємо", - сказав представник VP Capital.

За словами представника компанії, "придбання підрозділу міжнародного банку є неймовірно складним процесом, що вимагає великої кількості тимчасових ресурсів". "Ми як і раніше вважаємо, що сьогодні покупка бізнесу "Сбербанку" - це чудова інвестиційна можливість, але ми вирішили сфокусуватися на інших проектах", - зазначив він.

В VP Capital підкреслили, що заявка була відкликана за власною ініціативою компанії. "Причина відкликання заявки - наша внутрішня", - сказав співрозмовник агентства.

При цьому в компанії прокоментували нещодавну відмову НБУ погодити придбання істотної участі в київському "Сбербанку" Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникова. "Наша заявка не має нічого спільного з заявкою Гуцерієва і Гусельникова. Рішення про відкликання нашої заявки не пов'язано з їх заявкою", - зазначив представник VP Capital.

Раніше джерело, близьке до бєларуському бізнесменові Віктору Прокопене розповів, що останній зацікавлений в придбанні "дочки" російського "Сбербанку".

Також повідомлялося, що комітет з питань нагляду і регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Нацбанку 28 липня відмовив у погодженні набуття істотної участі Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникова у ПАТ "Сбербанк".

Президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнулися ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".