Внесків банків-учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за рік вистачить лише на відсотки, які фонд повинен буде заплатити Національному банку.
Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.
"В суспільстві чомусь вважають, що ФГВФО просто дають з бюджету гроші. А механізм насправді працює наступним чином. Фонд виписує вексель на адресу Міністерства фінансів з прибутковістю 12,5%. В обмін на цей вексель фонд отримує держоблігації з дохідністю 12,5%. Потім ми йдемо в Нацбанк, закладаємо ці папери і беремо кредит. Під 14% річних. Тобто 14% щорічно буде йти на процентні платежі", - розповів Ворушилін.
За його словами, фонд плануєвести переговори з НБУ, щоб вирішити ситуацію. "Може, пільговий період, може, низька ставка... Кредити у нас трирічні, так що дорого виходить. Внески банків-учасників ФГВФО за рік якраз підуть на відсотки, які ми повинні будемо заплатити НБУ. Парадокс", - зазначив глава ФГВФО.
Він підтвердив, що в 2014 році фонд отримав від НБУ дві кредитні лінії - на 10,2 млрд і 9,95 млрд грн., і це поки що єдині отримані фондом позики. "Перший кредит ми вибрали в повному обсязі, а ось другий беремо по мірі необхідності, адже цю позику треба обслуговувати, тобто платити відсотки. Ми домовилися з Національним банком, що для нас відкривається кредитна лінія, що ми беремо кошти по мірі необхідності", - сказав чиновник.
Другий кредит, за словами Ворушиліна, фонд швидко вибере, оскільки "починаються виплати по "VAB Банку". "Ще через тиждень - по CityCommerce Bank. Це важкі банки з точки зору обсягу виплат. Крім того, ми зайшли в кінці 2014 р. у велику кількість дрібних банків. За півтора місяця "з'їмо" всю лінію", - зазначив глава ФГВФО.
Також він сказав, що фінансові ресурси ФГВФО, які на початок 2015 року перевищували 16,8 млрд грн. - "це не дуже великі залишки, враховуючи, скільки нам доведеться виплатити".
Детальніше читайте в інтерв'ю Андрія Блинова з Костянтином Ворушиліним: "Кожному фінансовій установі треба давати право на порятунок".