UA / RU
Підтримати ZN.ua

Власники євробондів "Приватбанку" вимагають відшкодування своїх інвестицій

Юрфірма вважає, що банк і влада України мають визнати необхідність виконання зобов'язань перед утримувачами євробондів у відповідності з умовами обігу цінних паперів.

Британська юридична фірма Dechert LLP надіслала листа головам правління "Приватбанку" Олександру Шлапаку, НБУ Валерії Гонтаревій та Фонду гарантування вкладів Костянтину Ворушиліну, в якому вимагає відшкодувати власникам євробондів їхні інвестиції в цінні папери банку за прикладом американської компанії Cargill.

"Ми висловлюємо припущення, що банк і відповідна влада України визнали, що зобов'язань перед Cargill, які конвертовані в акціонерний капітал "Приватбанку", не мали законної сили, і з цієї причини були відшкодовані. Водночас, у законодавстві відсутні підстави трактувати по-різному зобов'язання перед Cargill і перед утримувачами євробондів", - зазначено в листі.

Юрфірма вважає, що банк і влада України мають визнати необхідність виконання зобов'язань перед утримувачами євробондів у відповідності з умовами обігу цінних паперів.

Порушення цих зобов'язань дає підставу власникам євробондів вимагати відшкодування інвестицій в судовому порядку, зокрема від України.

Читайте також: Вартість держвласності України, що підлягає приватизації, сильно завищують – Білоус

Раніше в НБУ заявили, що готові відстоювати процедуру націоналізації "Приватбанку" в міжнародному суді. Гонтарева нагадала, що єврооблігації "Приватбанку" купували професійні інвестори, які повинні були відстежувати ситуацію в банку.

Кабінет міністрів України 18 грудня прийняв рішення про націоналізації Приватбанку і купівлі Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

26 грудня Національний банк України підтвердив конвертацію єврооблігацій і облігацій субординованого боргу Приватбанку на загальну суму 595 млн доларів в капітал банку в ході націоналізації. Згідно з повідомленням НБУ, ніякі виплати власникам облігацій здійснюватися не будуть.

Детальніше про процес і наслідки повної націоналізації Приватбанку читайте у статті Юрія Сколотяного "Про заставу і заручниках" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".