UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада України повинна за місяць-два домовитися про зовнішні кредити, - експерт

Нацбанк може за рахунок резервів допомагати ринку в якійсь ситуації і балансувати курс. Але навряд це буде тривалий період часу.

Базові рішення щодо зовнішньої фінансової підтримки України мають бути прийняті протягом чотирьох - восьми тижнів. Таку думку висловив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки ZN.UA.

"Національний банк може за рахунок резервів допомагати ринку в якійсь ситуації і балансувати курс. Але навряд чи це буде тривалий період часу", - зазначив аналітик.

Девальвацію гривні на рівні 10-15 % Д. Сологуб не вважає чимось страшним". "Якийсь потенціал закладається в процентну ставку і можна заробити 15-18 % по гривні і 5% по долару, то люди захищені від девальвації. А якщо вони ще ведуть себе більш раціонально і частину вкладають у гривню, а частина - у долари, то для них буде незначною навіть 20 - відсоткова девальвація", - додав експерт.

За словами Д. Сологуба, адміністративні заходи НБУна валютному ринку отримають стабілізуючий ефект на протязі декількох тижнів. Разом з тим фахівець вітає перехід до плаваючого курсу, хоча і підкреслює, що Україні краще було б це зробити в більш спокійні часи, якими були 2005-2007 та 2010-2011 рр. "найближчим часом повинні бути прийняті серйозні економічні рішення, щоб отримати в найближчі кілька місяців фінансування. Нинішня ситуація - зовсім інша, ніж була в 2012-2013 рр. Відповідно і рішення потрібно приймати інші", - підкреслив фахівець.

При цьому директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін теж вважає, що стабілізація українського ринку можлива насамперед у випадку кредитних вливань з боку іноземних партнерів. "Хто може надати подібні вливання в нинішніх політичних умовах ? Мені здається, що тут питання відновлення співпраці з МВФ, безумовно, вкрай важливий, оскільки на відміну від ситуації 2013 р., Фонд буде здійснювати сильний тиск з боку політичної ситуації в Україні", - резюмував аналітик. !zn