UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада Індії запропонувала своїм компаніям викупити частку в «Роснафті»

Індія є найбільшим споживачем нафти у світі.

Індійський уряд запропонував місцевому бізнесу оцінити можливість купівлі частки британської компанії BP у «Роснафті» та частки американської ExxonMobile у проекті «Сахалін-1». У першому випадку це запропонували зробити декільком держкомпаніям, у другому – компанії OVL. Про це із посиланням на джерела повідомляє індійське видання Economic Times.

Раніше Exxon і BP оголосили про звільнення з Росії через санкції.

За даними двох співрозмовників видання, Міністерство нафти та природного газу видання попросило оцінити розглянути питання про купівлю частки BP нафтові компанії з державною участю - ONGC Videsh, Indian Oil, Bharat Petro Resources, Prize Petroleum - дочірньої компанії Hindustan Pertoleum, Oil India та GA. Уряд та компанії поки не коментували можливість угоди, у ВР не стало її коментувати.

Міністерство нафти та газу, повідомляє індійське видання, звернулося до компанії OVL, яка володіє 20% у далекосхідному шельфовому проекті «Сахалін-1». Воно запропонувало їй оцінити можливість придбання ще 30% у проекті Exxon Mobile. За словами одного із співрозмовників Economic Times, індійські компанії розраховують отримати російські активи "за зниженими цінами з урахуванням пов'язаного з ними ризику". Джерело додало, що побоювання індійців пов'язані з тим, що «інвестиції можуть застрягти в Росії, оскільки санкції можуть завадити постачати нафту та газ до Індії».

Вперше, пише Economic Times, пропозиція про купівлю індійськими нафтовиками частки BP у «Роснафті» прозвучала у березні, після зустрічі міністра нафти та газу Індії Хардіпа Сінгха Пурі з головою британської компанії Бернардом Луні. Індія — один із найбільших споживачів нафти у світі, вона ввозить близько 85% споживаної нафти. Щодобова потреба країни в нафті – 5 млн барелів.

Читайте також: WSJ: Головний противник ембарго на російську нафту вже підтримує заборону

З початку війни в Україні Індія купила в Росії вдвічі більше нафти, ніж за рік.

Як писало ZN.UA , для частини російських сирої нафти та вугілля, що експортуються до Європи, складно знайти інших покупців, оскільки нафтопереробних заводів та електростанцій, призначених для їх використання, небагато. Тим не менш, це сумнівне виправдання того, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну морем і трубопроводами було експортовано викопне паливо на 63 млрд євро, 44 млрд (71%) з яких припадає на ЄС. Про це читайте у матеріалі Лаурі Мілівірта та Костянтина Криницького - "Фінансування війни Путіна по Європі".