UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада хоче швидко продати 300 підприємств в інтересах олігархів – Гриценко

У нинішніх умовах продаж сотень великих підприємств перетвориться в їх скупку все тими ж відомими кількома сім'ями, включаючи президентську, заявив Гриценко.

Екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко звернувся до української влади із закликом запобігти "злочину проти України" - продажу держпідприємств в інтересах олігархів, про це політик пише на своїй сторінці в Facebook.

"Звертаюся публічно до лідерів правлячої коаліції - Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Андрія Садового, Олега Ляшка і Юлії Тимошенко", - йдеться в повідомленні.

Гриценко повідомив, що уряд напередодні ввечері видав постанову № 271 "Про проведення прозорої та конкурентної приватизації в 2015 році", затвердивши перелік держпідприємств, які планує виставити на продаж в 2015 році.

"При тому, що законом про держбюджет-2015 зафіксовано на порядок менші доходи від приватизації - 17 млрд грн. Тільки Одеський припортовий завод вдвічі дорожче. А в урядовому продажному списку, крім Одеського припортового, виставлений на вибір цілий шведський стіл: Сумихімпром, Свема, купа обленерго, купа міськгазів, купа вугільних шахт, Укрторф, Укрбуд, купа елітно-селекційних аграрних підприємств з десятками тис. га родючої землі, купа нерухомості в центрі столиці, теплоелектростанції, гідроелектростанції, включили на продаж навіть стратегічні морські порти!", - зазначив Гриценко.

"Утворений Вами уряд планує вчинити злочин. Проти українського народу. В інтересах купки олігархів. Злочин ціною у сотні мільярдів гривень", - підкреслив він.

За його словами, цей Клондайк з 300 підприємств уряд швидко, за півроку, хоче продати, причому тільки за 17 млрд грн. "Це злочин проти України", - підкреслив він.

Гриценко зазначив, що прозорої та конкурентної приватизації не буде, бо досі не призначений керівник Фонду державного майна і сам ФДМУ "не вичищений від торгашів попередньої влади".

"Головне - за 15 місяців після Майдану не зроблено жодного дієвого кроку, щоб здійснити демонополізацію, щоб дійсно запровадити прозорість та конкуренцію в економіці. За таких умов продаж сотень великих підприємств перетвориться в їх скупку все тими ж відомими зі списку Форбс кількома сім'ями, включаючи президентську", - сказав він.

На його думку, продавати підприємства в умовах глибокої кризи - це продавати їх у 3 рази, в 5 разів дешевше, ніж при стабільній економіці, зазначив він. "Це ви теж розумієте. Хто не розуміє, запитайте Порошенка, він вам розповість, чому продавати Рошен і всі інші споріднені активи в умовах кризи йому невигідно. А продавати 300 державних підприємств - вигідно? Напевно, тим у владі і серед придворних олігархів, хто сам вже намилився їх скупити за безцінь. І, напевно, скупить, якщо ви, шановні лідери коаліції, це злочин проти України не зупиніть!", - сказав Гриценко.

Читайте також: Порошенко запевняє, що в Україні не планується реприватизація

Торгаші у владі планують злочин проти України - його можна зупинити!Звертаюся публічно до лідерів правлячої Коаліції -...

Posted by Анатолій Гриценко on 13 Травень 2015 р.

Напередодні Кабмін затвердив приватизацію понад 300 державних об'єктів. У списку, серед іншого, зазначені підприємства, які були виключені з переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

18 квітня міністр економічного розвитку України Айварас Абромавічус повідомив про те, що приватизація держпідприємств відбудеться найближчим часом.

Також у березні про масову приватизації говорила і міністр фінансів Наталя Яресько.