Історія банків-зомбі розвивається, стає все цікавіше і цілком може називатися реваншизмом. Держава вже втратила шанс повернути 2 млрд грн, виплачених вкладникам Укрінбанку, ще 2 млрд - для вкладників "Київської Русі", 300 млн - клієнтам "Базису". З миру по нитці і збереться досить велика сума. За інформацією самого Фонду гарантування вкладів, там виплатили вкладникам відновлених через суди банків понад 30 млрд грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Автор відзначає, що беспрецедентне очищення банківського сектора стало кісткою у горлі для багатьох банкірів в лапках і без.
"Особливо наполегливі тут же кинулися до судів, оскаржуючи рішення НБУ про ліквідацію. Справа йшла на лад, суди вигравалися, і на ринок поверталися якісь банки-зомбі, не ліквідовані, але без ліцензії НБУ, так як механізму, що дозволяє її повернути, не існувало. У різний час дії регулятора оскаржували багато банків - від "Михайлівського" і КСГ до "Радикал банку", "Союзу" та "Велеса". Безумовно, ці процеси отруювали життя НБУ та Фонду гарантування вкладів, відбираючи час і ресурси, але в схему не трансформувалися і логічного продовження не мали. Лише демарш незгодних екс-акціонерів" , - пише оглядач.
Принципово ситуація з судами банків-зомбі змінилася в липні, коли Укрінбанк не просто заперечив свою ліквідацію, але і через суд зажадав повернення ліцензії.
Детальніше про воскресіння банків читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Повернення живих мерців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".