Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відновив виплати вкладникам ПАТ "Банк Михайлівський", припинені 8 грудня у зв'язку з внесенням доповнень в загальний реєстр вкладників банку.
Як повідомляється на сайті відомства, виплати будуть здійснюватися на основі Загального реєстру, доповненого інформацією про клієнтів фінансових компаній, прирівняних до вкладників "Михайлівського".
Вказується, що доповнений реєстр містить інформацію про громадян, які подали заяви: в Києві – до 7 грудня; в Дніпрі, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Сумах, Черкасах – до 30 листопада; у Львові – до 1 грудня; через засоби поштового зв'язку – до 2 грудня 2016 року.
У фонді повідомили, що заяви, подані після зазначених дат, будуть включені до наступного реєстру. Прийом заяв триває, і буде тривати до завершення процедури ліквідації банку.
До реєстру також включено фізичних осіб, за рахунками яких завершено перевірку та не встановлено зв'язку з ТОВ "Інвестиційно-розрахунковий центр" та ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр".
Гарантована сума відшкодування коштів Фондом додатково збільшується на 400,95 млн грн, що припадають на 5336 фізичних осіб.
Виплати вкладникам будуть здійснюватись через відділення банків-агентів: "Альфа Банк", ПУМБ і "ТАСКомбанк".
Рашіне повідомлялось, що 19 листопада набув чинності закон про виплати ошуканим вкладникам банків, який дозволить вкладникам банку "Михайлівський" отримати компенсацію втрачених коштів від держави.
Раніше голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що власник банку Віктор Поліщук, якого вона назвала "пройдисвітом", і голова правління Ігор Дорошенко сядуть у в'язницю мінімум на 5 років за те, що робили з "Михайлівським".
Фігуранти справи підозрюються у виведення з банку "Михайлівський" 870 млн грн коштів вкладників та доведенні фінустанови до неплатоспроможності. За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день (20 травня) транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.