UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вітренко пропонує судитися з облгазами Фірташа і забирати підприємства за борги

За його словами, компанії Фірташа досить заробляють, щоб погашати борги.  

Новий глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко, відповідаючи на питання журналістів НВ Бізнес про борги облгазів Фірташа, заявив про необхідність судових розглядів. За його словами, якщо компанія не може розрахуватися, вона законно повинна перейти у власність держави.

Він зазначив, що компанії Дмитра Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30-40% в порівнянні з цінами конкурентів.

"Держава бачить, що головним бенефіціаром цієї реформи (роздрібного ринку газу - ред.) фактично є пан Фірташ. Невелике і повільне скорочення його частки на ринку з лишком компенсується цієї величезної маржею, розумієте? З цієї точки зору держава повинна щось робити. І національна компанія теж повинна з цим щось робити ", - зазначив глава" Нафтогазу ".

Щодо боргів облгазів Фірташа перед "Нафтогазом" (близько 8 млрд грн), Вітренко пропонує комплексне рішення.

"Іноді ці борги виникають по всьому ланцюжку через якість рішення держави. І відповідно, учасники ринку не можуть нести відповідальність. Потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить там, де потрібно борги списувати, їх списувати. Там, де потрібно - забезпечити розрахунки по колу.

І ці розрахунки включають якесь фінансування з держбюджету, але ці гроші потім повернуться до держбюджету ", - сказав він.

"Часто насправді це жорстка судова робота проти компаній того ж пана Фірташа, де у нього через суд потрібно ці компанії забирати. Якщо не може розрахуватися, значить, ця компанія повинна фактично перейти у власність держави правильним законним способом", - підкреслив він.

Читайте також: Вітренко розповів, які завдання поставив Зеленський перед керівництвом "Нафтогазу"

Також Вітренко повідомив про те, що" Нафтогаз "відклав випуск єврооблігацій через кон'юнктуру ринку, але має намір розглянути таку можливість у вересні цього року.

Нагадаємо, що раніше "Нафтогаз" програв суд РГК Фірташа по репутації компанії. Суд вирішив, що НАК розмістив неправдиву інформацію.