UA / RU
Підтримати ZN.ua

Витік документів з "Архіву Ротенбергів": міжнародні ЗМІ рясніють розслідуваннями про друзів Путіна

Західні посередники допомагають росіянам ухолятися від санкцій. 

Міжнародні видання, у тому числі OCCRP, Le Monde, Forbes, The Times та інші, сьогодні почали публікувати матеріали, основою яких стало розслідування "архіву Ротенбергів" (витік 50 000 електронних листів і документів з однієї з російських компаній).

Проєкт координують видання "Важливі історії", які отримали документи від свого джерела, та OCCRP.

Матеріали демонструються, як західні посередники допомагають Борису та Аркадію Ротенбергу (близьким друзям Володимира Путіна) ухилятися від санкцій.

Так, російські активи переоформлювались на закриті пайові інвестиційні фонди, які мають права не розголошувати інформацію про власників активів, а також приховували операції за допомогою довірених осіб.

Головною довіреною особою ЗМІ називають Максима Вікторова. "Важливі історії" вказують на нього, як на "фронтмена" братів Ротенбергів, фірми якого використовувалися олігархами для придбання різного майна, перельотів приватними літаками тощо.

Вікторов – колишній працівник КДБ, активний прихильник агресії проти України, а также бізнес-партнер британського принца Майкла Кентського.

Саме компанія Вікторова під назвою Евокорп стала джерелом "архіву Ротенбергів".

Отримані журналістами документи дозволили також з'ясувати, що Аркадій Ротенберг, ймовірно, профінансував купівлю будинку на австрійському гірськолижному курорті Кіцбюель, яким користувалася старша дочка Путіна.

Читайте також: Ocean Plaza Ротенберга. Як конфіскували актив і чому це важливо

Чимало іноземних компаній залишилось працювати в РФ. Відповідно до дослідження KSE, станом на червень 2023 року 7,3% іноземних компаній здійснили повний вихід з Росії після початку повномасштабної війни РФ в Україну. Близько 36,4% іноземних компаній оголосили про вихід з ринку РФ або призупинили свою діяльність. 15,6% - вичікують. 40,7% - все ще продовжують працювати в країні.