UA / RU
Підтримати ZN.ua

Високий суд Лондона розглядає три справи проти Коломойського і Боголюбова

Претензії бізнесменам, крім державного "Приватбанку", пред'являють ще й колишній бізнес-партнер Вадим Шульман і "Татнефть".

В даний момент олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов є відповідачами за трьома позовами у Високому суді Лондона.

Окрім державного "Приватбанку", що звинувачує своїх екс-власників у шахрайстві, претензії бізнесменам пред'являють Вадим Шульман і російська нафтова компанія "Татнефть".

Зокрема, Шульман звинувачує Коломойського і Боголюбова в невиплаті йому 28,5 млн доларів, які він витратив понад своєї обумовленої частки при спільному інвестуванні в сталеливарну компанію в США. У 2001 році Шульман купив сталеливарний завод Уоррена приблизно за 28,5 мільйонів доларів. На момент покупки завод не працював. Однак новий власник відновив його роботу, а до 2006 року вирішив підвищити його капіталізацію і запросив Коломойського і Боголюбова інвестувати кошти в завод. Партнери погодилися внести в його капітал рівні частки по 30 млн дол, а Шульману виплатити компенсацію за первинну інвестицію у 28,5 мільйонів. У результаті нові інвестори, увійшовши в частку підприємства, стали використовувати його у своїх схемах, пов'язаних з кредитуванням, капіталізація самого заводу почала стрімко зменшуватися, а про виплату Шульману первісної інвестиції взагалі забули.

"Татнафта" також звинувачує Коломойського, Боголюбова, Ярославського і Овчаренка в шахрайстві. У жовтні компанія виграла апеляцію у цій справі і тепер Високий суд Лондона, який раніше відхилила позов компанії "Татнефть", зобов'язаний розглядати справу про відшкодування шкоди, завданої компанії внаслідок розкрадання грошей, призначених для оплати поставок нафти на Кременчуцький НПЗ у 2007 році. Раніше 18,296% акцій Кременчуцького НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ "Татнефть", ще 28,7788% - уряду Татарстану. Але потім на підприємстві з'явилися нові акціонери з української групи "Приват", які після низки судових розглядів фактично позбавили татарстанських власників їх частки, а мажоритарним акціонером стала компанія з групи "Приват". Зараз "Татнефть" намагається оскаржити ці рішення, захистити свої інвестиції і отримати компенсацію за понесені втрати.

Як повідомляло раніше DT.UA, Високий суд Англії 19 грудня видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їх контролем. Рішення прийнято на підставі детальних доказів, поданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення низки незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд доларів, в результаті чого, кошти переводилися компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем. Варто відзначити, що мова йде про активи українських олігархів за кордоном. За допомогою цього судового розгляду "ПриватБанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.