UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вишеградська четвірка має намір компенсувати торговельні втрати своїх фірм в Україні

Центральноєвропейські держави заявили про ризик для економічного розвитку.

Країни Вишеградської четвірки - Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина - висловили намір звернутися до фінансових фондів ЄС для компенсації торговельних збитків, яких зазнають компанії цих країн у зв'язку з конфліктом між Росією і Україною. За оцінкою чотирьох держав, їхні фірми зазнали відчутних втрат і піддали ризику розвиток національних економік, відзначає агентство Reuters.

За словами міністра національної економіки Угорщини Міхая Варга, "не тільки Україна повинна отримувати кошти від Європейського фонду адаптації до глобалізації, але і компанії з країн Вишеградської четвірки". Згаданий угорським політиком фонд має максимальний бюджет у 150 мільйонів доларів на 2014-2020 роки.

Раніше повідомляли про те, що 17 червня 3 перерахував Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги. "Європейська Комісія від імені ЄС виділила Україні 500 млн євро - перший кредитний транш за новою програмою макрофінансової допомоги для країни - MFA II. Ці кошти була виділена після того, як Україна отримала 100 млн євро, надані за попередньо узгодженою програмою макрофінансової допомоги (MFA I) 20 травня", - йшлося в повідомленні уряду.

13 червня 3 виділив Україні 250 млн євро безповоротної допомоги в рамках фінансування проекту підтримки реформ та розвитку держави загальною вартістю 355 млн євро.

Як відомо, ЄС 20 травня вже перерахував Києву перші 100 млн євро макрофінансової допомоги на загальну суму 1,61 млрд євро.

Для видачі траншів Єврокомісія виходить на ринок зі своїми облігаціями, кошти від розміщення яких направлятимуть Україні за тією ж ставкою плюс операційні витрати на надання кредитних ресурсів. Мінфін України очікував, що ставка складе до 3% річних. Термін погашення кредиту - до 15 років. !zn

Читайте також:

ЄС виділив Україні 250 млн євро безповоротної допомоги на проведення реформ

Вишеградська четвірка засудила використання насильницького сценарію в Україні

"Вишеградська четвірка" попросила ЄС і НАТО допомогти Україні