UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вищі керівники Пакистану та Ірану на першій за 10 років зустрічі відкрили прикордонний ринок

Загалом планується відкрити шість прикордонних ринків.

Вищі керівники Пакистану та Ірану в четвер урочисто відкрили перший прикордонний ринок на тлі потепління відносин між двома країнами, передає Associated Press.

Ринок розташований у віддаленому селі Пашин у південно-західній пакистанській провінції Белуджистан і є першим із шести, які будуть побудовані вздовж пакистано-іранського кордону відповідно до угоди, підписаної двома сторонами у 2012 році.

Прем'єр-міністр Пакистану Шахбаз Шаріф та президент Ірану Ібрагім Раїсі також урочисто відкрили лінію електропередачі, яка забезпечить деякі віддалені райони Пакистану іранською електроенергією.

Шаріф, який сидів поруч із Раїсі на зустрічі, яка транслювалася по телебаченню, запевнив, що Пакистан зробить усе можливе для підвищення безпеки на іранському кордоні. Він додав, що обидві сторони домовилися про зміцнення торговельно-економічних зв'язків і передав Раїсі запрошення відвідати столицю Пакистану Ісламабад.

Читайте також: Російський державний банк «ВТБ» відкрив офіс в Ірані – ЗМІ

Ірано-пакистанські відносини були спірними через транскордонні напади пакистанських бойовиків уздовж їхнього спільного кордону. Невеликі сепаратистські групи стоять за тривалим повстанським рухом, який вимагає незалежності Белуджистану від центрального уряду в Ісламабаді.

Це перший подібний візит з 2013 року, коли дві країни підписали угоду, яка дозволяє Пакистану імпортувати іранський газ, незважаючи на протидію США. Тегеран тоді заявив, що "Захід не має права блокувати проєкт". Угода не могла бути реалізована через санкції США щодо Ірану.

Незважаючи на тісні зв'язки із сунітською Саудівською Аравією, Пакистан намагається підтримувати відносини з шиїтським Іраном. Ер-Ріяд і Тегеран, давні суперники, відновили відносини на початку цього року в рамках угоди, укладеної за посередництва Китаю.

Раніше повідомлялося, що Пакистан почав купувати у Росії нафту за зниженими цінами.