UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вища рада правосуддя звернулася до Кабміну через плани по недофінансуванню системи правосуддя у 2024 році

Грошей бракуватиме на всіх рівнях системи правосуддя.

Вища рада правосуддя ухвалила публічне звернення до Кабміну та Мінфіну з метою забезпечити належне фінансування та умов для функціонування судів, органів та установ системи правосуддя у 2024 році. Причини – у проєкті держбюджету на наступний рік вже передбачено недофінансування низки витрат судової системи.

«Результати опрацювання граничних показників видатків державного бюджету на 2024 рік та інформації головних розпорядників коштів державного бюджету системи правосуддя засвідчили недостатність запропонованих обсягів їх фінансування у 2024 році», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, граничний обсяг видатків на 2024 рік для Вищої ради правосуддя відповідає рівню фінансування в поточному році та становить 228 898,1 тис. гривень.

«Такий обсяг видатків не забезпечує потребу Вищої ради правосуддя. Для забезпечення належного виконання Вищою радою правосуддя своїх повноважень існує необхідність збільшення видатків загального фонду державного бюджету за бюджетною програмою 5981010 «Забезпечення засад функціонування незалежної судової влади» на загальну суму 112 309,6 тис. грн», - вказано у зверненні.

Крім того, Верховний Суд не має видатків для належної організації та здійснення процесуальної діяльності: видатки на оплату праці з нарахуваннями становлять за загальним фондом бюджету – 97 %, за спеціальним фондом бюджету – 87 %.

«Такий стан фінансового забезпечення Верховного Суду у 2024 році є критичним, що унеможливить оперативне й належне забезпечення витрат на: придбання конвертів, марок, канцелярського приладдя, запчастин і витратних матеріалів для ремонту комп’ютерної та оргтехніки, мийних і дезінфекційних засобів; оплату поштових послуг, послуг зв’язку, інтернет-провайдерів; відрядження; утримання в належному стані приміщень та адміністративних будівель Верховного Суду; заходи з охорони державної таємниці відповідно до вимог законодавства України тощо», - додали автори звернення.

Аналогічна ситуація з фінансування передбачена у проєкті держбюджету 2024 року відносно: Вищого антикорупційного суду, Державної судової адміністрації України,  Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Зазначається, що Вища рада правосуддя на засіданні 24 серпня 2023 року затвердила Щорічну доповідь за 2022 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні».

Читайте також: Не суди та "маски шоу": "інвестняни" розповіли, що цікавить бізнес під час ухвалення рішення про інвестиції в Україну

У Щорічній доповіді висвітлюються актуальні проблемні питання судової влади України. Зокрема, з-поміж пріоритетних проблем, що потребують нагального вирішення, – нестача суддів, які здійснюють правосуддя, дефіцит працівників апаратів судів, відновлення зруйнованих судів та створення належних умов для їх роботи, недостатнє фінансове забезпечення, розблокування дисциплінарної процедури стосовно суддів та необхідність підсилення суддівської підзвітності, використання електронного судочинства.