Вищий адміністративний суд України залишив у силі рішення судів щодо протиправності відмови уряду поступитися компанії Yuzgaz B. V. часткою в угоді про розподіл продукції з розробки Юзівської ділянки.
Суд відхилив касаційні скарги Кабінету міністрів і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, залишивши в силі рішення судів попередніх інстанцій.
Відповідне рішення від 4 липня оприлюднено в Єдиному держреєстрі судових рішень.
Рішення ВАСУ може бути оскаржене у Верховному суді України.
Як повідомлялося, в кінці жовтня 2015 року ТОВ "Надра Юзівська", підконтрольна НАК "Надра України" оголосила новий конкурс із залучення інвестора для розробки Юзівської площі. Переможцем цього конкурсу в кінці липня 2016 року була оголошена Yuzgaz B. V. (Нідерланди). За даними DT.UA компанія "Юзгаз" планувала вкласти $ 200 млн у видобуток газу на Юзівській площі.
2 листопада 2016 року Кабінет міністрів відмовив Yuzgaz в участі в РПР щодо Юзівської площі.
20 березня 2017 року суд першої інстанції визнав незаконним і скасував протокольне рішення уряду №46 від 2 листопада 2016 року, яким Кабмін підтримав пропозицію міністра енергетики Насалика щодо відмови ТОВ "Надра Юзівська" у поступці прав і зобов'язань, зазначених РПР з розробки ділянки Юзівської площі".
Засновником компанії Yuzgaz B. V. є інвестиційний фонд Emerstone Energy, що входить в Emerstone Capital Partners бізнесмена Ярослав Кінаха (Jaroslav Kinach). Кінах також був президентом Iskander Energy, яка планувала займатися відновленням свердловин з видобутку метану вугільних пластів у Донецькій області. У 90-х роках він очолював представництво ЄБРР. В інтерв'ю DT.UA Кінах розповів, що серед інвесторів фонду Emerstone "на сьогоднішній день українців немає".
Юзівська ділянка площею 7886 кв. км знаходиться у Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької і Харківської областей. За оцінками "Надра України", потенціал Юзівської площі перевищує 3 трлн куб м умовного палива, а базовий сценарій її розробки передбачає вихід на щорічний видобуток в 10 млрд куб. м, оптимістичний – у 20 млрд куб. м.