UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виробництво в Китаї скорочується другий місяць поспіль – FT

Інвестори в усьому світі побоюються поглиблення економічних проблем в КНР.

У вересні виробнича активність в КНР знову скоротилася. Таким чином спад продовжується вже другий місяць поспіль, що підсилює побоювання через стан економії і можливе нове підвищення процентних ставок національним банком Китаю, яке прогнозують аналітики.

Про це сьогодні повідомляє Financial Times, додаючи, що інвестори побоюються посилення китайської фінансової кризи, оскільки це відіб'ється на зростанні світової економіки.

Офіційний індекс менеджерів і закупівель КНР у вересні склад 49,8 пунктів. У серпні цей показник був на рівні 49,7. Таким чином, офіційні цифри зросли. В цей же час компанія Caixin China PMI опублікувала свої дані, згідно з якими китайський індекс менеджерів і закупівель у вересні опустився до 47,3 пунктів. У всякому разі показник лишається на рівні нижче психологічної відмітки в 50 пунктів.

"Комерційні банки досі неохоче видають кредити компаніям, але при цьому накопичують значні суми, купуючи корпоративні бонди, які випускають великі бренди. Це свідчить про неготовність прийняти виклики і те, що пом'якшення політики не розвіює побоювання щодо подальшого економічного падіння Китаю", - розповів економіст Commerzbank Жоу Хао.

У серпні промислова активність КНР впала до найнижчих показників за 6,5 років. В останньому кварталі зростання ВВП Китаю склало 7%. І це був найнижчий показник з 2008 року. Аналітики прогнозують, що наступного року темп розвитку китайської економіки зменшиться до 6,2%.

В цей же час Goldman Sachs підрахував витрати Китаю на підтримку фондового ринку за квартал. З'ясувалося, що уряд Китаю витратив 236 млрд доларів, або 1,5 трлн юанів на підтримку фондового ринку, обвал якої почався три місяці тому.

Основних хвиль обвалу китайського фондового ринку було поки три - з піками 12 червня, 27 липня і 24 серпня (чорний понеділок). Як пишуть Олена Злобіна і Оксана Курінна статті DT.UA "Китайське диво поки скасовується", у липні Шанхайський фондовий ринок втратив 30% своєї капіталізації, при цьому близько 1400 компаній призупинили торги своїми акціями через побоювання подальшого обвалу. До цього моменту в ринок вже було залучено понад 100 млрд юанів в надії, що це зможе зупинити мчить під укіс локомотив, але дива не сталося.