Кінець листопада став періодом зростання піару уряду. Цьому сприяло виділення Україні нового траншу фінансової підтримки від МВФ. Однак піар може свідчити про те, що населення дуже скоро житиме гірше, а виплати за субсидіями суттєво скоротяться. Про це ZT.UA розповів Максим Орищак, аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ).
За його словами, держава нема грошей, щоб підтримувати населення.
«Паралельно з отриманням нового кредиту стало зрозумілим, що уряд посилюватиме заходи регулювання оплати за рахунками ЖКГ. Незважаючи на приплив коштів із експортної діяльності країни, і високі ціни на товарно-сировинному ринку, грошей Україні не вистачає», - зазначив експерт.
За його словами, скорочення субсидій сигналізує про те, що коштів бюджету не вистачає зовсім або їх готуються кардинально перерозподіляти на 2022 рік у зв'язку з наявністю загострення на кордоні України.
«Населенню житиме складніше, купівельна спроможність падатиме. Комфортно почуватимуться ті, хто зараз конвертує гривню в долари США і поступово використовуватиме особисті резерви за потребою. Таким чином, можна очікувати, що інфляція, яку підсилює падіння гривні, буде для них компенсована. Але таких людей буде небагато. Здебільшого можна очікувати на критичне зростання заборгованості з оплати послуг ЖКГ, а також ризики збільшення заборгованостей банківського сектору країни. Люди зніматимуть накопичені кошти», - вважає він.
Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що одержувачі субсидій сплачують за житлово-комунальні послуги близько 10% своїх доходів. Близько 40% одержувачів субсидії становлять домогосподарства з доходом на одну особу, яка не перевищує розміру прожиткового мінімуму. Майже 40% - домогосподарства з доходом до півтора прожиткового мінімуму на людину, 17% - з доходом від півтора до двох мінімумів.
Як писало DT.UA, уряд звужуючи доступ до субсидій. З травня газ – аж до 16 грн/кубометр і влітку, і взимку, а за два місяці тариф на електроенергію може зрости вдвічі. Докладніше про те, до чого може привести такий підхід, читайте у статті Сергія Слідзя «Головне – щоб при затягуванні тарифних гайок не зірвалося різьблення» у ZN.UA.