UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виплата пенсій під час війни: чи можливо їх отримати на окупованих територіях

В деяких містах виплату пенсій організувати майже неможливо. 

З 1 серпня «Укрпошта» припинила роботу відділень на окупованих територіях. З початку цього місяця компанія працює виключно на території, підконтрольній Україні, оскільки окупанти становлять загрозу життю працівників компанії та унеможливлюють доставку грошей пенсіонерам.

Читайте також: Пенсії та стаж: чи будуть їх нараховувати тим, хто залишився на окупованих територіях


Як повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі "Суспільне спротив" , у зонах проведення бойових дій ситуація інша і може відрізнятися від території до території.

«Там, де є банки — особливих проблем з виплатою пенсій немає. З «Укрпоштою» ситуація досить нерівномірна. В зоні проведення бойових дій в багатьох випадках зберігається спроможність «Укрпошти» або органів влади на місцях організувати процес виплати пенсій з урахуванням факторів безпеки»,—повідомив він.

На тимчасово окупованих територіях ситуація складніша, бо готівку через лінію фронту переміщувати не можна.

«В окремих локаціях досі продовжується обіг готівкової гривні, яка була на цих територіях раніше. Це відбувається, коли "Укрпошта" продовжує прийом платежів і одразу ці гроші видає як пенсію іншим людям", — наголосив заступик міністра.

Як отримати пенсію особам, що знаходяться на окупованій території

За словами Віталія Музиченка,  "Укрпошта" не має можливості здійснювати виплати пенсії громадянам, які проживають на окупованій території, в тому числі – на Херсонщині.

"Якщо людина переміщується на підконтрольну Україні територію, то ці гроші йдуть за нею. Їй треба лише повідомити Пенсійному фонду, де вона знаходиться. Також передбачено, що люди, використовуючи інтернет-банкінг та дистанційне відкриття рахунків (окремі банки мають такі послуги, зокрема "Приватбанк"), можуть оформити відповідний рахунок через електронний кабінет Пенсійного фонду", — розповів він.

Зараз міністерство разом з органами місцевого самоврядування, які ще працюють на окупованих територія, намагається організувати консультативну допомогу громадянам стосовно отримання пенсій. Перші результати вже є: десятки тисяч випадків переведених виплат.