UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виплата аліментів: чи можуть їх стягнути з військовослужбовця

Пояснення дали юристи.

Попри війну, в Україні не скасували аліменти на дітей, оскільки батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Фахівці «Безоплатної правничої допомоги» розповіли про особливості стягнення аліментів з військовослужбовця.

Читайте також: Боржник аліментів за кордоном: чи можна з'ясувати його місце проживання

Там нагадали, що грошове забезпечення військовослужбовців складається з таких видів:

З військовослужбовців  утримання аліментів провадиться  з  усіх  видів  грошового забезпечення, інших виплат, установлених  законодавством,  зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Особливості стягнення аліментів з військового у примусовому порядку

Якщо утримання аліментів здійснюється у примусовому порядку на підставі документів державного або приватного виконавця, стягувач може  письмово звернутися до виконавця із заявою, де вказати про те, що боржник, мобілізований на військову службу та вказати номер частини,  якщо такий  відомо.

Якщо виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України. Після чого, ці документи будуть передані до бухгалтерії військової частини, і продовжаться виплачуватися аліменти з доходів боржника.

Розрахунок аліментів

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

Мінімальний та максимальний розмір аліментів

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі. Рекомендований розмір — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить:

Максимальний розмір аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:

Нагадаємо, чи можуть мобілізувати осіб, які мають борги з аліментів.