UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вимагає "значних інтелектуальних зусиль": у АРМА пояснили, чому не надають дані про арештовані активи РФ

Агентство також назвало другу причину для приховування інформації.

Після того, як омбудсмен Дмитро Лубінець відкрив провадження щодо Агентства з розшуку та менеджменту активів через приховування інформації про арештовані й передані йому російські та білоруські активи, АРМА все одно відмовилося надати такі відомості. Агентство також досі не розкрило дані про результати управління цим майном, йдеться в повідомленні групи аналітиків Trap Aggressor, які теж зверталися до зазначеного органу.

Натомість, у відповіді АРМА назвало дві причини відмови від звітування про управління арештованими активами РФ і Білорусі.

Перша полягає в тому, що Агентство визначило дані про список російських та білоруських активів, їхню вартість і власників службовою інформацією нібито через воєнний стан і пов’язані з ним загрози.

Крім того, там зазначили, що жодним чином не обліковують відомості про таке майно, а також інформацію щодо загальної суми від його продажу та розмір надходжень у держбюджет, оскільки це створює "додаткове навантаження" на орган. Відповідно, АРМА не має таких даних.

"Формування ж інформації за запитуваними Вами критеріями покладає на АРМА додаткове навантаження, зокрема шляхом необхідності застосування значних інтелектуальних зусиль з метою здійснення аналітичної обробки вхідних даних та їх узагальнення", – заявили в Агентстві.

Читайте також: До Держбюджету надійшли перші кошти від націоналізації російських банків

Але аналітики Trap Aggressor звернули увагу, що АРМА не один раз вказувала у своїх пресрелізах саме російську приналежність активів, отриманих у розпорядження. Наприклад, у листопаді було повідомлено про відбір управителя для активів ПрАТ "Вінницяпобутхім" – його кінцевим бенефіціаром є компанія з РФ.

При цьому орган не хоче інформувати громадськість про конкретні кошти, які отримав бюджет України в 2022 році від управління такими активами, і про те, хто саме ними управляє. За словами аналітиків, це робить неможливою оцінку ефективності діяльності АРМА.

У Trap Aggressor також дізналися що після отримання від Агентства остаточної відмови у наданні детальної інформації щодо білоруських чи російських підприємств і майнових комплексів на території України, переданих АРМА, Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця повідомив про закриття згаданого провадження проти органу.

Раніше стало відомо, що організована злочинна група з чотирьох осіб впродовж 2019 року реалізовувала корупційну схему щодо продажі арештованого майна, яке перебувало в розпорядженні АРМА, за заниженою вартістю.

Як писало ZN.UA, профільний антикорупційний комітет ВР розробив і подав законопроєкт №8184, який має на меті розблокувати можливості управління корпоративними правами, що передані в управління АРМА. Про це детально читайте у матеріалі Олександра Лємєнова, голови правління StateWatch – "АРМА: такі необхідні законодавчі зміни".