UA / RU
Підтримати ZN.ua

Використання теплових насосів дозволить знизити споживання газу на 50% – експерт

"П еренос " тепла з навколишнього повітря за допомогою холодоагента обходиться дешевше, ніж спалювання різних видів палива .

Масове використання в Україні теплових насосів дозволить істотно знизити витрати на опалення та нагрівання води, а в перспективі – забезпечити незалежність від газу як окремих домогосподарств, так і країни в цілому.

Про це у своїй статті для DT.UA пише інженер і підприємець Валерій Самарський. Автор вказує, що теплонасосна технологія дозволяє "перекачувати" енергію з навколишнього повітря за допомогою фактично холодильної машини.

Порівнявши вартість 1 Гкал теплоти, отриманої з допомогою різних джерел, Самарський вказує на відносну дешевизну даного методу.

"Неважко помітити, що вартість 1 Гкал при використанні теплового насоса й двозонному обліку електроенергії на 72% нижча влітку та на 66% узимку, ніж вартість такої самої кількості теплоти, отриманої з допомогою газового котла. Це багато, але про це майже ніхто з домовласників не знає! Домовласники, які мають пільговий тариф на електрику (електроопалення), взагалі опиняються поза конкуренцією та з урахуванням двозонного тарифу в будь-який час року можуть одержувати тепло на 80% дешевше, ніж при використанні газу", – йдеться в статті.

Автор зазначає, що "перенесення" тепла з навколишнього повітря за допомогою хладагента обходиться дешевше, ніж спалювання різних видів палива. Електроенергія витрачається в основному на роботу компресору з прокачування холодоагента.

За його словами, теплонасосна технологія може стати тим резервом, який забезпечить незалежність від газу окремого домогосподарства та країни в цілому. На прикладі Харкова Самарський доводить, що масове використання теплових насосів дозволить заощадити приблизно половину споживаного газу.

"Загальне споживання газу житловим сектором Харкова та районів, не рахуючи установ і фірм, за моєю оцінкою, становить не менш як 710 млн кубометрів. Економія від цього обсягу може становити приблизно половину, тобто 355 млн кубометрів. Додайте до цього перспективні можливості для розвитку електроенергетики країни і ви зрозумієте, що, м'яко кажучи, уряд і домовласники недооцінюють того потенціалу, який несе в собі описувана технологія", – підкреслює він.

Детальніше про переваги теплонасосної технології читайте в статті Валерія Самарського "Як заощадити 50% на опаленні та гарячій воді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".