UA / RU
Підтримати ZN.ua

Видобуток та постачання газу Газпромом: погані підсумки десяти з половиною місяців

Попит на російський газ знижується навіть на внутрішньому ринку.

Збитки та зниження виробничої діяльності ще донедавна впливової монопольної структури РФ - компанії Газпром, продовжують наростати. Це випливає з офіційного повідомлення Газпрому.

Так, з 1 січня до 15 листопада 2022 року «Газпром», за попередніми даними, видобував 359,7 млрд куб. м газу. Це на 19,2% (на 85,3 млрд куб. м) менше, ніж торік.

Читайте також: Газ в ЄС стрімко втрачає в ціні на тлі великих поставок з США та рекордної заповненості європейських сховищ

Попит на газ компанії із газотранспортної системи на внутрішньому ринку за цей період зменшився на 5,9% (на 12,3 млрд куб. м).

Експорт до країн далекого зарубіжжя становив 93,2 млрд куб. м - на 43,4% (на 71,6 млрд куб. м) менше, ніж за той же період 2021 року. 

У той же час, зростає експорт газу до Китаю газопроводом "Сила Сибіру" в рамках двостороннього довгострокового контракту між "Газпромом" і CNPC. Постачання регулярно йдуть понад добові контрактні кількості.

Читайте також: В Європі оголосили про незалежність від російського газу

Нагадаємо, за даними Gas Infrastructure Europe, на 13 листопада до ПСГ Європи було закачано 69,7 млрд куб. м газу. Це практично 100% заповнення сховищ.

При цьому лише окремі країни почали витрачати запаси газу зі сховищ.

Крім того, 7 листопада розпочався сезон відбору газу з українських ПСГ. Це найпізніший старт відбору за останнє десятиліття.

До цієї дати обсяг газу в підземних сховищах України становив 14,7 млрд. куб. м, що з урахуванням суттєвого зменшення споживання в країні є достатнім показником. З такими показниками Україна в окремі роки входила в опалювальний сезон навіть за умов повноцінно працюючої промисловості.