UA / RU
Підтримати ZN.ua

Видобуток сланцевого газу приніс Shell збитки в $ 2,2 млрд

Через вимушене списання витрачених компанією на розвідку і освоєння родовищ сланцевого газу мільярдів доларів, Shell скоротила чистий прибуток більше, ніж удвічі.

Одній з найбільших нафтогазових компаній світу - Royal Dutch Shell довелося списати 2,2 млрд дол., витрачених на розвідку і освоєння родовищ сланцевого газу на території США. У результаті чистий прибуток компанії в II кварталі 2013 р. скоротився одразу на 57%, склавши близько 1,74 млрд дол. проти 4,1 млрд дол., отриманих за той же квартал 2012 р.

За підсумками січня-червня 2013 р. чистий прибуток Royal Dutch Shell скоротився на 23% і склав 9,91 млрд дол. проти 12,82 млрд дол., отриманих за те ж півріччя 2012 р., повідомляється в матеріалах компанії.

Сукупна виручка Shell в I півріччі 2013 р. знизилася на 5,6% - до 229,862 млрд дол. проти відповідного показника річної давності в 243,660 млрд дол. У II кварталі 2013 р. сукупна виручка Shell знизилася на 4,6% - до 114,348 млрд дол.

За підсумками поточного року виручка Royal Dutch Shell, на думку аналітиків, повинна скласти 441,25 млрд дол.

Royal Dutch Shell - найбільша в Європі нафтова компанія. Для України компанія цікава тим, що вона збирається видобувати сланцевий газ на Юзівському родовищі. Нагадаємо, 16 січня 2013 р. Донецька обласна рада погодила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівського родовища. Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell вкладе в Юзівське газове родовище (Донецька область) від 10 до 50 млрд дол.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії.

Втім, методи видобутку сланцевого газу завдають шкоди навколишньому середовищу. При використанні фрекінгу, який вважається екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Противники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів.

Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала у парламенті відповідний законопроект, однак згодом він був відкликаний. !zn

Читайте також:

Компанію Shell визнали винною в екологічній катастрофі в Нігерії

Exxon Mobil відмовилася від видобутку сланцевого газу в Польщі