В Росії заговорили про кінець фінансової кризи і навіть економічне зростання. Зокрема, про хороші новини повідомили в Федерації рестораторів. Згідно з їхніми даними, після кількох тяжких місяців росіяни частіше почали їсти не вдома. В організації переконані, що це свідчить про одужання економіки країни і кінець кризи.
Про це на сторінках Die Zeit пише оглядач Олівер Більгер. Він додає, що тему "покращення" підхопили і в Кремлі. Чиновники почали говорити, що країна вже поборола свої економічні проблеми і найстрашніше вже позаду. Вони звертають увагу, що от і рубль "почав зростати". А міністр економіки Олексій Улюкаєв пішов ще далі і спрогнозував 2% росту ВВП наступного року.
Однак, всі ці розмови про завершення фінансової кризи для Росії – лише ілюзія. Оскільки економічні проблеми досі не вирішені.
"Так, дійсно, останнім часом російська валюта зміцнилася і трохи відвоювала частину своєї вартості, яку вона втратила в грудні минулого року. Але аналітики звертають увагу на дуже високу волатильність рубля і вважають, що скоро він знову може почати дешевшати", - йдеться в статті.
Це, на думку експертів, станеться через відсутність інвестицій, надмірної залежності Росії від експорту нафти і газу. А крім того, економіка потребує реформ.
"Зараз ще надто рано говорити про те, що все найгірше лишилося позаду. Зусилля Центробанку Росії зі стабілізації рубля мають дуже обмежений успіх. Скоро ціна на нафту знову буде сильно впливати на вартість російської валюти", - пояснив аналітик агенції Macro Advisory Кріс Віфер.
У Світовому банку теж прогнозують, що ВВП Росії в 2015 році скоротиться на 3,8%, а наступного – ще на 0,3%. В цей же час, росіяни продовжують відчувати наслідки фінансової кризи, попри розмови в Кремлі про її завершення. Реальна зарплата в країні скоротилася на 9% у порівнянні з минулим роком, а інфляція підскочила до 17%.
В цей же час, російський економіст Євген Надоршин вважає, що до кінця року рубль подешевшає до 70-75 рублів за долар.Також він нагадує, що протягом року Росії доведеться заплатити значну суму іноземним кредиторам в якості погашення зовнішнього боргу. Крім того, слід враховувати санкції і досить недорогу нафту. Тим часом, криза на ринку нерухомості Росії поглиблюється: "Москва-сіті" порожня наполовину через економічні проблеми країни.