UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відновлення України: уряд Великої Британії допоможе 10 громадам

Заявки на участь в проєкті надіслали 487 українських громад.

Відбувся конкурс, оголошений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development). За його результатами обрано 10 громад, яким допоможуть у процесі відновлення. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Зазначається, що заявки на участь надіслали 487 українських громад, які постраждали внаслідок повномасштабної війни Росії в Україні. Найбільше звернень надійшло з громад Дніпропетровської, Київської, Полтавської, Харківської, Одеської та Сумської областей. 

Найбільше запитів – на відновлення закладів освіти, мультифункціональних публічних просторів, де поєднуються ЦНАПи, сільські селищні ради і місця громадської активності, системи водопостачання, реабілітаційні центри.

Після оцінки запитів до участі в проєкті «Планування відновлення в громадах» відібрали такі громади:

Усі обрані громади мають статус територій відновлення, пошкодження критичної та соціальної інфраструктури і раніше не розробляли плани відновлення й розвитку. Громади також надіслали на розгляд об’єкти, для яких можна отримати фінансування на розробку проєктно-кошторисної документації.

«Територіальні громади – рушії відновлення країни та децентралізації. Для відбудови громадам варто підготувати ґрунтовні документи планування, і їх необхідно в цьому підтримати. Уряд Великої Британії працюватиме пліч-о-пліч з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, щоб надати практичну допомогу в процесі відбудови України», – коментує Стефан Коссофф, Директор розвитку програм Посольства Великої Британії в Україні.

Читайте також: Єврокомісія надасть Україні €50 млн на відновлення обстріляних портів

Представники/ці всіх 487 громад, що подали заявки на участь у конкурсі, зможуть взяти участь у спеціалізованому навчанні в межах проєкту.

Як писало ZN.UA, реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розпочата 2014 року і відома під мемом «децентралізація», привела до тектонічних зрушень у країні. Реформа відбулася та вважається найуспішнішою серед аналогічних у країнах Східної та Центральної Європи. Цьому, звісно, варто було б поаплодувати, якби не два «але». Про це читайте у матеріалі "Житель чи громадянин? Хто має право на участь у житті громади"