Відбувся конкурс, оголошений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development). За його результатами обрано 10 громад, яким допоможуть у процесі відновлення. Про це йдеться у повідомленні міністерства.
Зазначається, що заявки на участь надіслали 487 українських громад, які постраждали внаслідок повномасштабної війни Росії в Україні. Найбільше звернень надійшло з громад Дніпропетровської, Київської, Полтавської, Харківської, Одеської та Сумської областей.
Найбільше запитів – на відновлення закладів освіти, мультифункціональних публічних просторів, де поєднуються ЦНАПи, сільські селищні ради і місця громадської активності, системи водопостачання, реабілітаційні центри.
Після оцінки запитів до участі в проєкті «Планування відновлення в громадах» відібрали такі громади:
- Вінницька область (Ладиженська громада)
- Миколаївська область (Новобузька громада)
- Одеська область (Кароліно-Бугазька громада)
- Полтавська область (Гоголівська громада)
- Сумська область (Роменська та Дубов’язівська громади)
- Харківська область (Новопокровська громада)
- Чернігівська область (Сосницька, Бобровицька та Михайло-Коцюбинська громади).
Усі обрані громади мають статус територій відновлення, пошкодження критичної та соціальної інфраструктури і раніше не розробляли плани відновлення й розвитку. Громади також надіслали на розгляд об’єкти, для яких можна отримати фінансування на розробку проєктно-кошторисної документації.
«Територіальні громади – рушії відновлення країни та децентралізації. Для відбудови громадам варто підготувати ґрунтовні документи планування, і їх необхідно в цьому підтримати. Уряд Великої Британії працюватиме пліч-о-пліч з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, щоб надати практичну допомогу в процесі відбудови України», – коментує Стефан Коссофф, Директор розвитку програм Посольства Великої Британії в Україні.
Представники/ці всіх 487 громад, що подали заявки на участь у конкурсі, зможуть взяти участь у спеціалізованому навчанні в межах проєкту.
Як писало ZN.UA, реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розпочата 2014 року і відома під мемом «децентралізація», привела до тектонічних зрушень у країні. Реформа відбулася та вважається найуспішнішою серед аналогічних у країнах Східної та Центральної Європи. Цьому, звісно, варто було б поаплодувати, якби не два «але». Про це читайте у матеріалі "Житель чи громадянин? Хто має право на участь у житті громади"