UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відмовляючись від доларових активів, Росія вже пототопає в юанях і все більше залежить від китайської політики

Долар, мабуть, має бути дуже засмучений. 

Анонсований міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим на серпень цього року саміт країни БРІКС в Південній Африці, де має бути розглянуте питання майбутньої спільної валюти, навряд чи принесе швидкі рішення. На це вказує той факт, що з п'яти країн БРІКС (BRICS - скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa), лише Росія проявляє активність, щоб позбавитися доларових активів, пише редактор ZN.UA Юлія Самаєва у матеріалі - "План втечі від долара".

"Наступні етапи навряд будуть такими швидкими й "одностайними" як попередні. Хоча б тому, що до остаточної перемоги країнам варто позбутися своїх доларових активів. Бо якщо їх амбітний наступ вдасться, долар дешевшатиме, і всі доларові активи знецінюватимуться", - пояснює автор.

При цьому, активно і цілеспрямовано цим займалася лише Росія, почавши у 2013-му році. 

"І, як ми знаємо, до санкцій 2022 року не встигла – з усього заблокованого в доларах було 96 мільярдів", - наголошує Юлія Самаєва.

Тож і в інших країн БРІКС попереду роки. Протягом яких уся дедоларизація полягатиме у витісненні долара із двосторонньої торгівлі країн.

Проте, поки це станеться, багато чого може змінитися. 

"Долар дуже засмучений. Але погляньмо на РФ, яка вже буквально потопає в юанях. Куди їх дівати, якщо взагалі-то Росія ніколи не була для Китаю значущим торговим партнером, а її доля в китайському експорті та імпорті складала аж 2 і 3% відповідно. Звісно наростять і поглиблять, розраховуватимуться з іншими азійськими країнами, он вже навіть внутрішні кредити юанями почали видавати", - іронізує автор.

Цей процес на роки. А зележність РФ від китайської політики зростатиме паралельно з юанізацією російської економіки.

"Юань хоч і світова резервна, але не вільно конвертована валюта, напряму залежна від китайської політики. І РФ залежатиме. Наприклад зараз, оскільки КНР все ж дотримується санкцій, китайські банки платежі від підсанкційних російських банків не приймають, навіть у юанях – робіть з ними, що хочете", - пише Юлія Самаєва.

Які шанси у країн БРІКС запровадити спільну валюту, детальніше читайте в матеріалі за посиланням.