Чистий продаж доларів Нацбанком на поточному тижні, що запам’ятався переходом до режиму керованої гнучкості курсу, зріс до $1,15 млрд з $617,1 млн тижнем раніше. Про це повідомив голова Нацбанку Андрій Пишний у Facebook.
"Чи багато це? Однозначно так. Але чи завелика ця плата за відмову від фіксації курсу та уникнення кризових наслідків від тривалого збереження цього режиму? Точно ні", – зазначив він.
Хоча він додав, що щодня обсяг інтервенцій з продажу валюти знижувався.
"Майже половину з наведеного обсягу було продано в перший день після переходу до керованої гнучкості курсу. Надалі попит поступово зменшувався, а в четвер і п'ятницю чистий продаж валюти НБУ був навіть нижчим, ніж у середньому за день у вересні, тобто до переходу до керованої гнучкості курсу", – уточнив голова Нацбанку.
Він також зазначив, що за результатами п'ятниці гривня на міжбанку навіть дещо зміцнилася – на 0,1%, до 36,5827 грн/$1, тоді як з кінця липня 2022 року та до 3 жовтня Нацбанк утримував офіційний курс 36,5686 грн/$1.
Крім того, цього тижня НБУ придбав $12,1 млн – востаннє стільки він купував наприкінці червня. Загалом за тиждень долар в обмінниках подорожчав лише приблизно на 13 копійок – до рівня 38,13 грн/$1, хоча у день зміни режиму його курс сягав 38,3 грн/$1.
Нагадаємо, 2 жовтня НБУ заявив, що впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу, що має посилити стійкість валютного ринку та української економіки. Цей перехід відбувається невдовзі після представлення регулятором Стратегії пом’якшення валютних обмежень і є його частиною.