Відкрито доступ до повністю безкоштовної, створеної за підтримки іноземних партнерів платформи Clarity Hromada, що розповідає про основні показники життя громад.
“Clarity Hromada — це система дашбордів з аналітичними даними, яка допомагає відстежувати ключові показники громад, зокрема щодо бюджетних витрат, економічної активності, демографії, відбудови”, – повідомляє Мінцифри.
У розділах надано інформацію про саму громаду, про рівень розвитку бізнесу, включно з обсягом зареєстрованих підприємств та підприємців, динаміку реєстрації, структуру бізнесів.
Є перехід на дані “Закупівлі Prozorro” та “Prozorro.Продажі” з можливістю розгорнутих запитів. Сервіс надає дані про казначейську оплату тих чи інших видатків бюджету на певні напрямки.
Серед наданих даних є також інформація про будівництво у регіоні та відбудову.
Склад населення характеризується на цей час узагальненими даними, отриманими від системи медичної допомоги, включно з віковою оцінкою громади.
“Користувачі можуть фільтрувати дані за показниками, рейтингувати та порівнювати громади між собою. Інформація на платформі Clarity Hromada постійно оновлюється з Єдиного державного порталу відкритих даних, тож показники залишаються завжди актуальними”, – зазначає Мінцифри.
Для кого є цікавою платформа?
Насамперед вона може викликати зацікавленість у жителів громади, громадських активістів та журналістів для моніторингу використання публічних коштів і виявлення корупційних схем. Також є і бізнес-застосування:
- для потенційних інвесторів – аналіз ринку та конкурентного середовища;
- для локальних бізнесів – пошук нових партнерів і перевірка контрагентів;
- місцевої влади – для якісного аналізу та ухвалення відповідних рішень.
Сервіс Clarity Hromada у 2023 році став переможцем Open Datathon reUkraine – національного конкурсу технологічних проєктів на основі відкритих даних для відновлення України.
Сервіс Clarity Hromada створено командою аналітичної платформи Clarity Project за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.
У січні-березні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 468,9 млрд грн. Про це повідомили у Міністерстві фінансів України. Податківці перевиконали план зі збору податків та інших платежів на 13,4% (+33,0 млрд грн), митники – на 6,3% (+8,1 млрд грн). Цей результат фіскалам вдалося забезпечити завдяки тому, що на початку року перерозподіляється прибуток державних підприємств і ними же сплачуються дивіденди.