Відключення електроенергії в Київській області були самовільними й не пов'язані з потребами врегулювання енергобалансу, зараз проводиться розслідування інциденту.
Про це заявив міністр Кабінету міністрів Остап Семерак в ефірі Телеканалу 24, повідомляє урядовий портал.
"На жаль, до відключень електроенергії, що мали місце минулого тижня, причетна політика. Проблема в тому, що власниками багатьох обленерго, які здійснюють це відключення, є російські компанії. Ці компанії, згідно з рішенням Уряду, потрапили до списку компаній, щодо яких можуть бути застосовані санкції", – сказав урядовець.
За його словами, підстав для віяльного відключення електроенергії немає. "Україна є експортером електроенергії на ринки сусідніх держав, країн ЄС. Якщо буде потреба, то Україна може зменшити поставки електроенергії на зовнішній ринок, але населення України не відключатиме", – наголосив Семерак.
Міністр також зауважив, що значна частина українських вугільних шахт захоплено терористами.
"Відповідно, отримувати вугілля звідти ми не можемо. Але Уряд України підписав зовнішні контракти, у тому числі з Південно-Африканською Республікою та іншими країнами на поставки вугілля. Ми цілком вкладаємося в графік доставок його до електростанцій", – запевняє міністр.
Як відомо, ще в 2013-му американська AES Corporation продала 89,1% акцій енергопостачальної компанії ПАТ "AES Київобленерго" і 84,6% "AES Рівнеобленерго" компанії VS Energy International.
Зараз VS Energy володіє близько 95% акцій в "Кіровоград-", "Херсон-", "Житомиробленерго" і "Севастопольенерго", близько 70% в "Чернівціобленерго", близько 50% - у "Одесаобленерго" і близько 15-20% - в "Хмельницьк-" і "Миколаївобленерго".
Нагадаємо, 23 вересня Київобленерго заявило, що вводить графіки аварійних відключень електроенергії в області, пояснивши своє рішення "порушенням балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіцитом в об'єднаній енергетичній системі України".
Семерак відразу ж заявив, що рішення Київобленерго може бути елементом політичного тиску на владу.!zn