UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виведенням "Платинум Банку" з ринку зацікавилися два інвестори

Вони подали відповідні заяви на ознайомлення з фінансовою звітністю та документами установи.

Два потенційні інвестори подали заявки на доступ до інформаційної кімнати для ознайомлення із фінансовою звітністю та документами "Платинум Банку", повідомляють у пресс-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Раніше Фонд продовжив строк подання конкурсних пропозицій особами, які планують брати участь у виведені з ринку банку, який був віднесений до категорії неплатоспроможних. Строк подовжено до 6 лютого 2017 року. Відповідно, продовжено також строк розгляду Фондом таких пропозицій - до 9 лютого 2017 року.

"Незалежно від результатів конкурсу, виплати гарантованої суми вкладникам "Платинум Банку" розпочнуться у терміни, передбачені законодавством, які припадають на третю декаду лютого поточного року", - зазначають у прес-службі ФГВФО.

Наразі проводиться робота із формування Загального реєстру вкладників "Платинум Банку". Відомо, що близько 99% вкладників зможуть отримати свої кошти у повному обсязі. Також "Платинум Бак" став першим банком, де гарантована сума виплачуватиметься і фізичним особам–підприємцям.

"Сума коштів фізичних осіб, що може бути відшкодована Фондом, станом на 11 січня 2017 року за даними звітності неплатоспроможного банку складала близько 4,9 млрд грн", - підкреслили у Фонді.

Читайте також: Стало відомо місцезнаходження зниклого екс-голови банка "Михайлівський"

У жовтні 2016 року голова Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що більшість ліквідованих за період її роботи банків вже не мали активів. "Не шкодуйте про 82 банки, які ми вивели з ринку, як би боляче це не було. Тому що ці банки, на жаль, не були банками. З них 20 займалися просто відмиванням грошей, в інших банках просто не було абсолютно ніяких активів, тому що в їх вкладників просто ці активи вкрали", – сказала керівник НБУ.

10 січня НБУ визнав неплатоспроможним "Платинум Банк", оскільки за станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу.