UA / RU
Підтримати ZN.ua

Від продажу нафтопродуктів Курченко Україна отримає копійки замість 1,8 млрд

У кращому випадку, держава отримає 102 млн грн заморожених коштів з ліквідованого "Фортуна-банку".

Київський райсуд Одеси з другої спроби провів спеціальну конфіскацію 97 тисяч тонн нафтопродуктів, заарештованих в 2014 р. по справі Сергія Курченко і реалізованих держпідприємством "Укртранснафтопродукт".

Про це йдеться у вироку суду від 30 жовтня, пише enkorr.

Зазначається, за рішенням суду, держава може отримати 102 млн грн, які залишилися від продажу палива на рахунках "Укртранснафтопродукту" в ліквідованому "Фортуна-Банк".

Спецконфіскація проведена на підставі вироку трьом фігурантам так званої справи Курченко – колишньому директору ТОВ "Лагуна-Рені", головному диспетчеру цієї компанії та керівнику служби комерційної експлуатації флоту ТОВ "Портофлот-Транс". Останній відповідав за вибір судів, які виконували фіктивний експорт нафтопродуктів з порту Рені.

Нанесений ними збиток прокуратура оцінила в 1,8 млрд грн, що дало суду привід конфіскувати 97 тис т нафтопродуктів. Всі троє засуджених звільнено від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років, і отримали випробувальний термін 1 рік, оскільки пішли на угоду зі слідством.

Незважаючи на те, що прокуратура оцінила збитки від діяльності цієї людини в 1,8 млрд грн, суд відмовив у конфіскації, мотивуючи тим, що "підозрюваний займав найнижчу сходинку в злочинній ієрархії".

Враховуючи, що 94,5 тис. т з 97,1 тис. т заарештованих в 2014-2015 рр. нафтопродуктів були за рішенням судів вже реалізовані ДП "Укртранснафтопродукт", Київський райсуд Одеси передав державі гроші, отримані від їх продажу.

В суді ДП "Укртранснафтопродукт" надав довідку, що 94,5 тис. т нафтопродуктів він за 829,9 млн. грн продав компанії "Укройлпродукт" (належить Сергію Тищенко), з яких отримав тільки 396,4 млн грн.

Більшу частину вартості – 432,9 млн грн – "Укройлпродукт" досі не сплатив.

Держпідприємство стверджує, що з отриманих ним 396,4 млн грн після сплати податків залишилося всього 102 млн грн, і ця сума лежить на двох депозитних рахунках в "Фортуна-Банк". Фінустанову в січні цього року визнано неплатоспроможною, а з 21 лютого вона перебуває у ліквідації.

На момент визнання неплатоспроможним 99,64% "Фортуна-банку" належало Мотроні Тищенко – матері глави групи компаній "Фактор". Переказ грошей саме в цей банк екс-глава "Укртранснафтопродукту" Володимир Гаврилов пояснював "бажанням покупця".

При цьому, згідно з відкритою інформацією, 9 березня 2017 р., незабаром після визнання банку неплатоспроможним, ДП "Укртранснафтопродукт" подавав на "Фортуна-банк" в суд з вимогою повернути 169 млн грн.

У підсумку під спецконфіскацію, за фактом, підпадають 2,5 тис. т нафтопродуктів, які залишилися нереалізованими на Одеському НПЗ і Херсонській нафтоперевалці, і 102 млн грн заморожених коштів у банку, що ліквідується, виплати за яким у порядку черги здійснює Фонд гарантування вкладів.

Якщо вирок не буде оскаржено в апеляційному суді, рішення про спецконфіскації набуде чинності з 1 грудня.

Раніше ГПУ встановила, що Курченко через ряд компаній - "Укрхарьковргазпостачання-2009", "Луганськпропангаз", "Харків-СПБТ", "Газукраїна-2009" і "Газукраїна-2020", "Запоріжгаз-2000", "Черкаси-Газпоставка" та інші структури - викуповував скраплений газ на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами (для потреб населення) і продавав на ринку вже за ринковою вартістю. В результаті, Курченко, за попередньою змовою з працівниками НАК "Нафтогаз України" та іншими особами, завдав збитків державі на загальну суму понад 1 млрд грн.