UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВЕТЕК закрив багатомільйонну угоду з ЛУКОЙЛ щодо купівлі Одеського НПЗ

Підприємство стане частиною замкнутого циклу ВЕТЕК: від постачання нафти та виробництва нафтопродуктів до їхнього продажу кінцевому споживачу.

Група компаній ВЕТЕК і ВАТ "ЛУКОЙЛ" (РФ) у п'ятницю, 5 липня закрили операцію з купівлі-продажу ПАТ "Одеський НПЗ", повідомила прес-служба ВЕТЕК. "У результаті цієї операції група ВЕТЕК придбала більше 99% акцій НПЗ", - зазначено в повідомленні.

У прес-службі компанії уточнили, що підприємство стане частиною замкнутого циклу, що вибудовується ВЕТЕК: від постачання нафти та виробництва нафтопродуктів до їхнього продажу кінцевому споживачу.

За словами виконавчого директора ВЕТЕК Євгена Калініна, Одеський НПЗ знаходиться у прекрасному технічному стані і має вдале розташування.

"Ми готові до роботи з великими нафтотрейдерами, і вже зараз у нас на стадії завершення дуже продуктивні переговори з партнерами", - наводяться у повідомленні його слова.

У компанії відзначили, що завод займе гідне місце у системі ВЕТЕК і незабаром буде запущений.

Як повідомлялося, на початку березня 2013 року "ЛУКОЙЛ" заявив про продаж групі "ВЕТЕК" Одеського НПЗ, який входив у структуру російської ПК з 1999 року. На початку квітня Одеський НПЗ почав пусконалагоджувальні роботи, проте досі випуск палива на підприємстві не почався.

Постачання нафти сорту Urals на Одеський НПЗ на перший час заплановані морським шляхом через перевалювання в Одесі. Окрім того, розглядається можливість постачання сировини по нафтопроводу Кременчук-Одеса. В даний час ведуться переговори з російською "Транснафтою" і українською "Укртранснафтою" про прокачування нафти на підприємство.

Проектна потужність Одеського НПЗ з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік. Завод був зупинений у жовтні 2010 року у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми постачань нафти.

Раніше основний бенефіціар ВЕТЕК Сергій Курченко побічно повідомив, що вартість Одеського НПЗ склала близько 125 млн дол.

ВЕТЕК спеціалізується на торгівлі скрапленим та природним газом, нафтопродуктами. Група експлуатує близько 150 АЗС в Україні, веде реалізацію скрапленого газу через 30 власних і 50 партнерських АГЗС в Україні, 170 власних АГЗС (під брендом Sparschwein) у Німеччині. Основним акціонером група називає підприємця Курченка. !zn

Читайте також:

Курченко досі не став власником Одеського НПЗ

Курченко відхрестився від "Сім'ї"

АМКУ дозволив Курченку контролювати Одеський НПЗ через Кіпр

Курченко купить у російського "Лукойлу" для Одеського НПЗ нафту на $ 2 млрд