UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна рада візьметься за розслідування тендерної монополії «компаній Кміта» на годуванні в’язнів 

Чиновники Мін'юсту віддали монополістам майже 15 млрд грн, хоч замовлені продукти коштують удвічі дешевше.

У ВР, зокрема, у комітеті з питань правової політики, зацікавилися фактом монополізації ринку харчових закупівель для тюрем під групу компаній, яка афільована з бізнесом родини колишнього СБУшника часів Януковича Андрія Кміта. За словами народного депутата, члена комітету Володимира Ватраса, на засіданні депутати готові детально вивчити ситуацію. 

За його словами, ця проблема до розслідувань у ЗМІ, на комітеті раніше не вивчалася. 

«Відверто кажучи це питання не піднімалось за час моєї каденції. Стосовно тендерів. Ми лише  розглядали законопроєкт щодо примусового годування (ув’язнених, - ред.), який Мін’юст нам подавав.

Але коли ця інформація (про те, що Державна установа "Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України" Міністерства юстиції України заключила низку трирічних рамкових угод на постачання м'яса, риби, круп, борошна, капусти, моркви, картоплі та олії до пенітенціарних закладів країни із пов'язаними між собою компаніями за цінами значно вищими, ніж на ринку, - ред.), відповідає дійсності, то я готовий це питання підняти на комітеті», - сказав він, зауваживши, що пленарний тиждень ВР розпочинає 25 січня, а перше засідання правового комітету заплановане на 26 січня. 

«Якщо все так із закупівлями, то це неприпустимо», - додав депутат Ватрас. 

Водночас про монополізацію харчових закупівель під групу з 7-ми компаній, які афільовані до родини колишнього СБУшника часів Януковича Андрія Кміта, свідчать дані «Прозоро»:

Пул фірм-монополістів складається з ТОВ "Фінінтертехнологія", "Ес Енд Ей Груп", "Кариота", "Р-Продакт", "Арт Свн", "Фалькон Прайм", "Торен Рітейл", а також ФОП "Гальчанський Федір В'ячеславович". Тільки з ними тюремники підписали трирічні угоди на постачання всієї їжі до тюрем, попередньо «викинувши» з аукціонів  інших учасників. Сума угод «в одні руки» склала 14,9 млрд грн. 

А ціни на продукти в цих  контрактах завищені у два, а деколи й три рази.

Нагадаємо, що пул «компаній Кміта» неодноразово ловили на завищених цінах і постачанні ув’язненим продуктів наднизької якості (борошно з піском, смердюча риба, курятина з сальмонелою). А у 2020 році помешкання Кмітів, що межує з маєтком Порошенко, у справі заволодіння держкоштами в особливо великих розмірах, навіть обшукали слідчі СБУ

Міністр юстиції України Денис Малюська, що відповідає за установи виконання покарань, ситуацію поки не коментує.